Чи треба підрізати вуздечку язика: порада доктора Комаровського

Чи треба підрізати вуздечку язика: порада доктора Комаровського
Комаровський розповів, чи потрібно підрізати вуздечку язика (фото: РБК-Україна)

Доктор Комаровський дав поради батькам, чи варто проводити дитині операцію

Доктор Євген Комаровський розповів, чи варто підрізати дитині вуздечку язика за порадою стоматолога. На своїй Instagram-сторінці педіатр порадив, чи варто слідувати розпорядженням лікаря, а також розповів про операцію.

Батьки 9-місячної дівчинки звернулися за порадою до доктора Комаровського. Вони запитують, чи потрібно дитині підрізати вуздечку і що буде, якщо цього не робити.

На думку відомого педіатра, коротка вуздечка язика може призвести до виникнення двох груп проблем:

Проблема №1 пов'язана з ссанням (коротка вуздечка робить його складним)

Така проблема виявляється в ранньому віці і тоді педіатр може дати пораду провести операцію. Але для дев'ятимісячної дитини в цьому випадку втручання вже не потрібно.

Чи треба підрізати вуздечку язика: порада доктора Комаровського

Комаровський розповів, чи потрібно підрізати вуздечку язика (фото: pixabay.com)

Проблема №2 пов'язана з мовою, точніше з тим, що при короткій вуздечці мови виникають труднощі з вимовою певних звуків.

У цьому випадку пораду підрізати вуздечку може дати логопед. А лікарі-стоматологи не мають до цього питання ніякого відношення. І для дитини до трьох років питання проблеми з мовою поки ще не стоїть.

"Сама ж операція проводиться, як правило, під місцевою анестезією або з допомогою спеціальних ножиць, або за допомогою лазера", - пише Комаровський.

Чи треба підрізати вуздечку язика: порада доктора Комаровського

Комаровський розповів, чи потрібно підрізати вуздечку язика (фото: pixabay.com)

Раніше доктор Комаровський відповів на дуже важливе питання про те, чи варто будити дитину з температурою 39-40 градусів, щоб дати їй жарознижуюче.

До речі, педіатр розповів, чому у дітей з'являється ячмінь і фурункули, і до яких засобів варто вдатися при лікуванні цієї дитячої хвороби.

Нагадаємо, Комаровський розповів про правильну профілактику грипу та ГРВІ. Педіатр дав кілька слушних порад, як уберегтися від вірусної інфекції.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся