ua ru

Вчені назвали напій, який шкідливий для мозку дитини

Вчені назвали напій, який шкідливий для мозку дитини Названо напій, який може нашкодити мозку дитини (GettyImages)

Батькам варто слідкувати за тим, які продукти споживають їх діти. Все тому, що вони впливають не лише на їхні самопочуття та розвиток, а й на когнітивне здоров’я. Зокрема, для дошкільнят особливо небезпечні солодкі напої, адже вони можуть пошкодити роботу мозку.

Про це пише Nutrients.

Так, вчені дослідили близько 6400 дітей віком від 6 до 12 років. Вони запитували їх, як часто вони вживають солодкі напої. Вони порівняли ці відповіді з продуктивністю дітей на тестах виконавчої функції.

Як з'ясувалось, більше споживання солодких напоїв було пов’язано з гіршими показниками за цими оцінками.

"Це слугує чудовим нагадуванням батькам, що газовані напої, енергетики та соки не мають бути основними напоями, які пропонуються вдома або доступні дітям", – йдеться у дослідженні.

Вчені кажуть, що найкращий напій для дитини - це вода. До того ж до неї можна додати ягоди, цитрусові чи навіть огірки, аби надати їй смаку.

Окрім того, водою можна розбавити фреш у пропорції 70% води на 30% соку.

Важливо обмежити солодкі газовані назавжди. Цей вплив на когнітивні функції не обмежується короткостроковим періодом. Зазначається, що занадто велике вживання солодкої газованої води в дитинстві впливає на свідомість дітей у подальшому житті, а саме погіршується пам'ять у дорослому віці.