ru ua

У Львові перевізники самовільно відновили міжміські рейси

У Львові перевізники самовільно відновили міжміські рейси У Львові перевізники самовільно відновили роботу (Фото: Віталій Носач, РБК-Україна)

Перевізники Львівської області самовільно прийняли рішення про перевезення людей

У Львові водії автобусів і маршруток без дозволу місцевої влади відновили пасажирські перевезення. Майже тиждень перевізники пікетували під Львівською ОДА, але так нічого і не домоглися, а після цього вони згорнули свою акцію протесту і вирішили самовільно запустити перевезення.

На початку червня перевізника Львова та області вийшли на акцію протесту під стіни Львівської ОДА. Вони вимагали відновити пасажирські перевезення у Львівській області та звернулися до влади з проханням: "Дайте возити людей!"

"Люди вже який місяць на карантині, вже втрачають останні запаси та терпіння. Тим часом, нелегальні перевізники, ще більше розгорнули свої небезпечні рейси. Тільки в районі Стрийського автовокзалу приблизно півсотні "лівих" рейсів. Чи можуть там заразитися люди, питання риторичне. Не варто й говорити, що податків з таких "бусів" держава і близько не бачить, на відміну від легальних перевізників регіону", - сказано у зверненні водіїв до влади.

Як пояснили представники профспілок автотранспорту Львівської області, вони побоюються, що водії опиняться на межі виживання і почнуть йти на іншу роботу.

Крім того, така ситуація веде до конфліктів у суспільстві, оскільки пасажири зляться саме на перевізників за те, що немає транспорту і немає можливості дістатися з передмістя до Львова.

Перевізники просили дозволити їм працювати, гарантувати водіям право на працю, а пасажирам – свободу пересування. А також ввести представника транспортників до складу обласної комісії з надзвичайних ситуацій і рішення про транспорт не приймати без самих перевізників.

Акція у Львові стартувала 5 червня і понад тиждень автобуси та маршрутки разом зі своїми власниками стояли під Обласною державною адміністрацією у Львові. Однак рішення влади перевізники так і не дочекалися.

З 16 червня перевізники вирішили самостійно почати роботу і повідомили, що виїжджають на свої рейси. Графіки транспорту розмістив на своїй сторінці в Facebook депутат Львівської міської ради Ігор Зінкевич.

Як повідомив голова Асоціації перевізників Львівської області Іван Вейлика у коментарі для ZAXID.NET, з 16 червня на маршрути вийдуть не менше 60% автобусів. Перевізники прийняли рішення самовільно, оскільки обласна комісія ТЕБ і НС не дослухалася до їхніх вимог і не дозволила відновити роботу офіційно.

На цей час перевізникам доводиться укладати договори з підприємствами в районах, селах і селищах, а також з місцевою владою, щоб мати документи на легальну роботу. Також вони пообіцяли дотримуватися всіх вимог МОЗ та зазначили, що тарифи підіймати не мають наміру.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що повне відновлення міжобласного сполучення в Україні може зайняти місяці.

А також розповідали про те, що в Укрзалізниці почали продаж квитків у курортних напрямках.