ru ua

Крижані дощі і висока температура: синоптики спрогнозували аномальну зиму в Україні

Крижані дощі і висока температура: синоптики спрогнозували аномальну зиму в Україні Погода в Україні (Колаж РБК-Україна)

Погода взимку в Україні буде з сюрпризами

В Україні зима 2020-2021 року буде абсолютно аномальною. Синоптики стверджують, що ймовірність сильних морозів дуже невисока – всього 10%. Однак вірогідні зовсім інші сюрпризи погоди, які можуть стати дуже неприємними – крижані дощі та сильний вітер.

Як розповіла начальник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко в коментарі для "Факти ICTV", погода до 2025 року буде найтеплішою за всю історію спостережень. Такі дані надали в метеорологічної організації при ООН.

"Відлиги та невеликі морози, крижані дощі, і все це буде змінювати одне одного", - зазначила фахівець.

Вона додала, що підвищення середньорічної температури повітря в країні йде набагато швидше, ніж це було зазначено в прогнозах по всьому світу. Як пояснює Адаменко, в першу чергу це пов'язано з географічним розташуванням України.

Раніше ми писали про те, що подібний прогноз для України дала й інший синоптик – завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

Вона попередила, що перші заморозки в Україну прийдуть вже у другій половині жовтня та навіть можливий невеликий мокрий сніг. Однак температура повітря буде високою і можливий дефіцит вологи.

Зима, за словами Балабух, буде теплою і дощовою. Повноцінного снігового покриву, а також сильних морозів очікувати не варто.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що синоптики назвали дату перших морозів в Україні.