Канадський фільм про український Голодомор: "Гіркі жнива" покажуть в 45 країнах

"Гіркі жнива" покажуть в 45 країнах
Фото: Кадр із трейлеру

Прем'єра художнього фільму відбудеться 23 лютого

В Києві в кінотеатрі "Оскар" відбулась урочиста прем'єра канадського фільму "Гіркі жнива" про Голодомор. У четвер, 23 лютого, картина виходить в широкий прокат в Україні. Також стрічку побачать в 45 країнах світу.

"23 лютого фільм покажуть в кінотеатрах Австралії. 24 лютого його побачать глядачі Англії та Америки. В Канаді - 3 березня. Тобто майже скрізь, в цілому світі, "Гіркі жнива" вийдуть на широкий екран в кінці лютого - в першій половині березня", - розказав продюсер фільму Ян Ігнатович.

За його словами, є численні домовленості про спеціальні покази стрічки, яку також побачать на телебаченні в різних країнах, аби охопити якомога ширшу аудиторію.

"Це не є масове кіно, не Star Wars. Але ми сподіваємося, що глядачі підуть дивитися наш фільм, що про нього будуть говорити, що він справить велике враження", - підкреслив Ігнатович.

Продюсер фільму наголосив, що на початку праці над кінокартиною його ініціатори та команда добре усвідомлювали, що факт голодомору є невідомим на Заході, а тому вони намагалися зробити кіно для західного глядача. Про це він розповів перед прем'єрою стрічки у Києві.

"Це визначило нашу мету. Ми орієнтувалися на те, щоб зробити цей факт максимально відомим, щоб зробити цей фільм у такому форматі, який би був цікавий західному глядачу. Ми користувалися такими техніками, такими засобами, які могли б максимально зацікавити західного глядача. Мені здається, що нам це вдалося, тому що фільм зараз буде в прокаті в 45 країнах. Ми досягли своєї мети", - зазначив Ігнатович.

У фільмі зіграли: Саманта Баркс (Наталка), Макс Айронс (Юрій), Джек Холлінгтон (Любко),  Теренс Стемп, Тамер Хассан, Баррі Пеппер та українські актори Остап Ступка та Олександр Печериця.

Режисером "Гірких жнив" став Джордж Менделюк.

"Важливою частиною нашої історії є повернення героя. І цей момент повернення уособлений в персонажі Любка... Цей момент сповнений величезним емоційним навантаженням, який змусив розплакатися всіх, хто це бачив. Цей момент символізує те, що, незважаючи на все, що відбулося через Сталіна і його терор, родина все ж таки залишилася і Любко є її частиною, так само, як Юрко і Наталка", - розказав режисер.

За словами Саманти Баркс, яка зіграла одну з головних ролей, вона була вражена тим, що ця історія є таємницею для західного світу.

"Ні я, ні мої знайомі не знали про цю надзвичайно важливу і сумну історію. Я навіть не сумнівалася в тому, щоб стати частиною цієї історії і допомогти розповісти про ці події, які дуже довго замовчувалися. Мій персонаж - Наталка - надзвичайно сильна людина, яка мене надихає, якою я захоплююся. Я вважаю цю історію важливою для того, щоб бути озвученою в західному світі. Я дуже рада, що долучилася до того, щоб цю історію почули", - підкреслила акторка.

До речі, з'явився трейлер української комедії "Інфоголик".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся