ru ua

Цією молитвою треба освятити вербу, щоб привернути в дім щастя і достаток

Цією молитвою треба освятити вербу, щоб привернути в дім щастя і достаток Колаж РБК-Україна: Вербна неділя 2021

Вербну неділю в 2021 році православні християни святкуватимуть 25 квітня, рівно за тиждень до Великого свята Великодня. Головним символом цього свята є верба - гілочки дерева приносять до храму на освячення, щоб потім вони стали оберегом дому і родини на цілий рік. Але в умовах пандемії коронавірусу українцям рекомендують утримуватися від відвідування церкви, а гілочки верби можна освятити вдома.

Яку молитву треба вимовити і що не можна робити 25 квітня - читайте нижче в матеріалі.

Чому святять саме вербу

В цю неділю церква святкує Вхід Господній у Єрусалим, або Неділю ваїй. В народі свято відоме як Вербна неділя.

Згідно Біблії, Христос в цей день дві тисячі років тому в'їхав у місто на ослі. Його зустрічали, як Царя Ізраїля, вистилаючи шлях пальмовими гілками. Таким чином Ісус виконав пророцтво, зійшовши на шлях добровільних страждань і смерті, які він прийняв за рід людський.

Гілочки верби у нас символізують пальмові гілки, якими зустрічали Спасителя. Вважається, що освячена верба має особливу силу. З гілочками пов'язаний ряд прикмет і вірувань.

Чудодійна молитва на освячення верби

"Освячуються верби оці, Благодаттю Всесвятаго Духу і окропленням води ся священні, в ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь!"

Молитва у Вербну неділю

Сьогодні зібрала нас благодать Господня, його сила і твердість. Я, раб Божий (ім'я), повторюю твій шлях, як Ти сказав: "Дам я Пасху з учнями моїми".

За шість днів до дня того, відвідав Ти Віфанію. Дай же, Ісус Христос, спокій і щастя віруючим у цей день, з тією твердістю духу, з якою наказав Ти: "Лазаре, прийди" за шість днів до Пасхи і воскрес Лазар.

Ти в'їхав у місто на молодому віслюку і звернув своїм виглядом не віруючих на віруючих, грішників на благодійників. Язичники стали вмить слухняними християнами, варто було Тобі з'явитися у них на очах.

За Тобою ввійдемо і ми, віруючі християни, в новий Єрусалим і від мови Церква з пророком Захарією прокажемо, що прийшло граду цьому спасіння в Твоєму обличчі.

Христосе, Тобі віддаю я свої молитви. Побач любов до себе, що виходить із людських сердець, та не залиш нас, дітей своїх і послідовників, скорботі земної, в пастці Диявола.

Дай нам силу прощення і молосердя, дозволь досягти радості свята святого Великодня і зустріти цей веселий день, оспівуючи і прославляючи Тебе, Твого Батька і Святий Дух Твій. Відтепер нехай будуть душі наші від гріха очищені.

Славимо ми царство Твоє небесне і батька Твого, Господа Бога, нехай буде воно вічно, Амінь.

Що не можна робити в день Вербної неділі

  • У цей день заборонено займатися важкою фізичною працею, прибирати в будинку або витрачати час на побутові справи. Цим можна накликати нещастя на себе і свою сім'ю.
  • Не можна лаятися, сваритися, кричати і лихословити.
  • У народі раніше вірили також, що на Вербну неділю не можна розчісувати волосся.
  • Забороняється гучно святкувати, вживати алкоголь, влаштовувати поминальні обіди.
  • Не можна викидати торішні гілочки верби, замість цього їх треба спалити.

В цей день віруючі, що стежать обмеженням Великого посту, можуть собі дозволити рибу і морепродукти.