ua en ru

В ще одному місті України заборонили співати на вулицях російською

В ще одному місті України заборонили співати на вулицях російською Фото: вуличні музиканти (Віталій Носач, РБК-Україна)

Виконувати пісні російською мовою заборонила вуличним музикантам міська влада Івано-Франківська після недавнього інциденту в центрі міста. До речі, трохи раніше подібні обмеження були введені в Тернополі. За дотриманням правил стежитимуть правоохоронці.

Про це розповів мер Івано-Франківська Руслан Марцінків у Facebook.

Градоначальник зазначив, що після недавнього конфлікту на "стометрівці" доручав врегулювати роботу вуличних музикантів. В результаті 8 червня рішенням виконкому була впорядкована організація таких художніх виступів у місті.

Серед нововведень про тривалість музичних виступів і щодо допустимих дистанцій між виконавцями введена заборона на виконання пісень на вулицях російською мовою.

"Не допускається публічне виконання творів російською мовою, в тому числі, які можуть спричинити розпалювання міжнаціональної, етнічної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, або ж дискримінації прав та свобод людини, чи мають нецензурний характер", - розповів мер Івано-Франківська.

Марцінків переконаний, що під час війни з російськими окупантами будь-яка російськомовна продукція не повинна звучати в українських містах.

Контролювати виконання даних вимог буде Муніципальна інспекція та правоохоронні органи, додав градоначальник.