ua en ru

BlaBlaCar, а чий Крим? Перевізник вляпався в скандал через карту України

BlaBlaCar, а чий Крим? Перевізник вляпався в скандал через карту України Фото: BlaBlaCar потрапив у скандал через карту України без Криму (Віталій Носач, РБК-Україна)

Перевізник BlaBlaCar гучно оскандалився, опублікувавши карту України без Криму у своїй рекламі. Тепер у компанії виправдовуються, що це - помилка, і намагаються з'ясувати, звідки могла взятися ця реклама.

Про це у Facebook розповів Олександр Остапа, якому Google підкинув таку рекламу.

"А це ОК таку рекламу у гуглі отримувати? BlaBlaCar а чий Крим? Цікаво, що ще ніхто про це не говорив", - запитує користувач.

Олександр прикріпив скріншот, як підтвердження своїх слів.

На ньому видно, що карта України зображена без тимчасово окупованого РФ українського півострова.

BlaBlaCar, а чий Крим? Перевізник вляпався в скандал через карту України

Скрін: BlaBlaCar потрапив у скандал через карту України без Криму (facebook.com/ostapaalex)

Як відреагували у компанії

У BlaBlaCar відповіли українцеві на обурливий допис, пообіцявши розібратися, як таке могло трапитися. А також нагадали, що подібна реклама суперечить позиції компанії.

"Дякую за тег. Це помилка, ми оперативно з'ясовуємо, звідки взагалі ця реклама могла з'явитись. Звісно, український офіс BlaBlaCar ніколи б не зробив таку рекламу, це суперечить позиції нашої компанії... Повернусь з відповіддю, як тільки матиму інформацію. Можете написати, який саме запит ви гуглили? Дякую", - йдеться у відповіді перевізника.

Офіційна позиція BlaBlaCar щодо рекламної кампанії

"7 листопада в медіа з'явилися публікації про рекламну кампанію, де було зображено карту України без Криму. Просимо вибачення у всіх, чиї почуття торкнулася рекламної кампанії.

Хочемо запевнити, що це прикра технічна помилка, компанія не мала наміру зайняти або висловити жодну політичну позицію. Наразі ми оперативно проводимо внутрішнє розслідування та з'ясовуємо, як так сталося.

Як міжнародна компанія, BlaBlaCar не має права порушувати питання про суверенітет України. Ми завжди працюємо в рамках законодавства у країнах своєї присутності", - заявили в компанії.