ua en ru

Археологи знайшли унікальні підводні артефакти, яким 9 тисяч років

Археологи знайшли унікальні підводні артефакти, яким 9 тисяч років Фото: археологи знайшли під водою стародавні артефакти (pixabay.com)

Американські археологи виявили на дні озера Гурон унікальні кам'яні артефакти стародавніх індійців віком 9 тисяч років. Знаряддя праці були виготовлені з обсидіану, який добули в кар'єрі в Центральному Орегоні.

Про цю знахідку повідомляє Phys.org.

Дана знахідка дозволила виявити найдавніші і самі східні підтверджені зразки обсидіану в континентальній частині США.

"В цьому випадку ці обсидіанові артефакти показують соціальні зв'язки в Північній Америці 9 тисяч років тому", - заявили вчені.

Вони також зазначили, що обсидіан є формою вулканічного скла, яке широко використовувалося протягом більшої частини історії людства. При цьому це був цінний матеріал для виготовлення гострих предметів.

"Обсідіан з далекого заходу Сполучених Штатів рідко зустрічається на сході", - додали експерти.

Знахідка в озері Гурон - це частина більш широкого дослідження, яке направлено на дослідження організації полювання на карибу (північного оленя) в кінці останнього льодовикового періоду.

У той час рівень води був набагато нижче. Вчені також виявили кам'яні стіни і мисливські штори, які тепер перебувають на глибині 30,5 метрів під водою.