Квартира на першому поверсі: проблема або вигідна покупка

Квартира на першому поверсі: проблема або вигідна покупка Фото: найпоширенішою проблемою життя на перших поверхах вважається шум (a-bti.com)

Заведено вважати, що квартира на першому поверсі — не найвдаліший варіант. Примітка "не перший поверх" часто можна зустріти в оголошеннях від бажаючих придбати житло. Людей бентежить і можливий шум під вікном, і додаткові витрати на безпеку. Найбільш затребуваними вважаються 4-8 поверхи, але якщо все вже продано або бюджет обмежує вибір — на верхніх поверхах квартири коштують дорожче — чи варто погоджуватися на перший поверх?

Про плюси й мінуси життя у квартирі на першому поверсі — розповідаємо в матеріалі РБК-Україна Realty.

Квартира на першому поверсі: проблема або вигідна покупка

Перш ніж приймати рішення, варто оцінити недоліки, з якими неминуче стикаються жителі перших поверхів і зрозуміти, чи готові ви з ними миритися. Однак попри перелік мінусів, не варто категорично відмовлятися від цього варіанту.

Недоліки квартири на першому поверсі

Найпоширенішою проблемою, з якою стикаються мешканці перших поверхів, вважається шум. Машини, діти, звук домофона, компанії під вікнами, брязкіт вхідних дверей — якщо ви прихильник відкритих вікон, ці звуки будуть супроводжувати вас щодня. Проблему можна вирішити якісною шумоізоляцією (тут посилання можна вставити на наш матеріал), а влітку використовувати кондиціонер.

Якщо вікна виходять на жваву трасу — не уникнути проблеми забруднення пилом. Прибирання доведеться робити частіше, особливо якщо ви схильні до алергії. Якщо ж вікна виходять у двір або на тиху вулицю – турбуватися нема про що.

Квартира на першому поверсі: проблема або вигідна покупкаФото: Pinterest

Поганий вигляд з вікна. Недолік, який виправити практично неможливо. Зараз забудовники намагаються врахувати це і не садити перед вікнами високі дерева. Як варіант — зробити перед вікнами красиву клумбу.

Ще один мінус — низький рівень безпеки й приватності. Сторонні люди можуть заглядати у вікна, а у злодіїв більше можливостей проникнути всередину. Ситуацію виправляє решітка, противандальні склопакети, сигналізація. Від небажаних поглядів — жалюзі або скла з дзеркальним покриттям.

Квартира на першому поверсі: проблема або вигідна покупка

Фото: Pinterest

У жителів перших поверхів також може виникнути проблема з нестачею світла. Грамотно спроектоване освітлення виправить ситуацію.

Часто на першому поверсі немає балкона і це може бути значним недоліком. У деяких ЖК відводять у користування жителям перших поверхів частину прибудинкової території. Тоді недолік може стати перевагою – у вас буде власна "ділянка" під вікном.

У будь-якої медалі дві сторони, тому варто звернути увагу і на переваги, яких насправді чимало.

Переваги квартир на першому поверсі

Найголовніша перевага квартири на першому поверсі — її ціна, яка може бути на 10-15% нижче аналогічної на поверхах вище, іноді різниця доходить і до 20%.

Якщо у вас клаустрофобія і ліфт наганяє жах, на першому поверсі проблема вас не торкнеться. Поломка ліфта — також не ваші клопоти. Цей плюс також оцінять молоді батьки або ті, хто планує завести дітей – підйом колясок не складе складнощів. Такий варіант також оцінять літні люди та велосипедисти.

Ще одна перевага — у відсутності сусідів знизу. Ви нікого не затопите, не завадите гучним тупотом, перестановкою меблів, стрибаючими дітьми або веселими гостями.

Хороший напір води й теплопостачання. Як правило, натиск і температура води зменшується від першого до останнього поверху. Тому жителі перших не стикаються з цими проблемами.

При аварійних ситуаціях ви з легкістю зможете покинути квартиру через вікно, без страху застрягти на сходах в натовпі сусідів. Також у вікно на першому поверсі можна передавати негабаритні меблі, коробки та ін.

Якщо ви давно планували відкрити свій бізнес, квартиру можна перевести в нежитловий фонд і зробити з неї офіс, магазин, кафе або салон.

ЖК Летний сад - цены на сайте от официального застройщика Группа Эталон,  планировки жилого комплекса, ипотека, акции новостройки - Москва, САО,  Дмитровский, Дмитровское шоссе - ЦИАН
Фото: Pinterest

Палісадник під вікнами. Біля вікон на перших поверхах можна розбити клумбу і вирощувати свої улюблені квіти, а якщо є бажання – навіть маленький город.

Квартира на першому поверсі — не є однозначно хорошим або поганим вибором. Однак приймати рішення потрібно виходячи з вашої ситуації й конкретної пропозиції, зваживши всі "за" і "проти", включаючи ціну, розташування, район та інші фактори. Більшість проблем можна усунути та зробити приміщення комфортним для життя.

Раніше ми писали про обробку від забудовника White Box.