Завершення досудового розслідування справи спецназівців РФ, затвердження Нацстратегии з прав людини та інші новини 26 серпня

Завершення досудового розслідування справи спецназівців РФ, затвердження Нацстратегии з прав людини та інші новини 26 серпня
Фото: Олександр Александров Євген Єрофєєв

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

В середу 26 серпня головними темами дня стали затвердження Президентом України петром Порошенком Нацстратегии з прав людини, завершення Генеральною прокуратурою України досудового розслідування справи російських військовослужбовців Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова, повідомлення про те, що Україна подала четвертий позов проти Росії до Європейського суду з прав людини, а також інформація про те, що Рада національної безпеки і оборони України затвердить пакет санкцій відносно РФ до кінця серпня.

Порошенко затвердив Нацстратегію з прав людини

Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини". Даний документ удосконалює діяльність держави щодо утвердження і забезпечення прав і свобод людини в Україні, а також передбачає низку доручень, які повинен виконати Кабінет міністрів щодо реалізації цієї стратегії на період до 2020 р.

"В умовах тимчасової окупації частини території України та воєнної агресії Російської Федерації в окремих районах Донецької та Луганської областей проблема захисту прав і свобод людини постає особливо гостро. У кризовій ситуації ризики непропорційного обмеження прав і свобод людини зростають, що вимагає особливого контролю з боку суспільства", - йдеться в стратегії.

Відзначається, що стратегія спрямована на об'єднання суспільства навколо розуміння цінності прав і свобод людини, які захищаються на основі принципу рівності і без дискримінації.

ГПУ завершила досудове розслідування справи Єрофєєва і Александрова

Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування справи російських військовослужбовців Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова, затриманих українськими військовими під Щастям Луганській області 16 травня 2015 р.

Як заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, всі злочини, вчинені російськими військовими на території України, об'єднані в одне кримінальне провадження, так як вони діяли з одним наміром - "втілення концепції доктрини гібридної війни і агресії військового конфлікту на території суверенної держави Україна".

Матіос пообіцяв, що передасть до суду справу спецназівців РФ протягом 10 днів, а також повідомив, що прокуратура вимагатиме для Єрофєєва і Александрова максимального строку.

Крім того, адвокат Єрофєєва Оксана Соколовська повідомила РБК-Україна, що російським військовослужбовцям світить довічне ув'язнення, а також зазначила, що справі надали політичного забарвлення.

 

РНБО затвердить санкції проти РФ до кінця серпня

Рада національної безпеки і оборони України затвердить пакет санкцій відносно Російської Федерації до кінця серпня 2015 р.

"До кінця серпня РНБО затвердить пакет санкцій щодо Росії. Вони будуть дзеркальними до тих, які ввів Європейський союз", - повідомило РБК-Україна інформоване джерело.

Нагадаємо, 12 серпня Кабінет міністрів України схвалив новий пакет санкцій відносно Росії, після чого відповідний документ був направлений на розгляд РНБО.

Україна подала четвертий позов проти Росії в ЄСПЛ

26 серпня Україна подала четвертий позов проти Росії в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ). За словами прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, частиною цього позову є порушення права на правосуддя, а саме порушення прав українського режисера Олега Сенцова, а також інших незаконно засуджених російським судом українських громадян.

"Україна вимагає невідкладно прийняти цей позов і залучити Російську Федерацію до відповідальності за порушення норм міжнародного права. Міністерство юстиції після сьогоднішнього рішення Кабінету Міністрів надсилає в Європейський суд з прав людини четвертий позов", - заявив Яценюк.

Прем'єр підкреслив, що позов до ЄСПЛ є реакцією України на вирок українському режисеру Олегу Сенцову і антифашисту Олександр Кольченко, яких ростовський суд вчора засудив до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно.

Читайте нас в Google News та підписуйтесь

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся