ru ua

Вибори в Чернігові, виявлення Надії Савченко та інші новини 25-26 липня

Вибори в Чернігові, виявлення Надії Савченко та інші новини 25-26 липня Фото: скандальні вибори в Чернігові стали топ-темою вихідних

РБК-Украина розповідає про найважливіші події минулих вихідних

Головними темами минулих вихідних стали вибори в Чернігові, активізація створення трибуналу по краху " Боїнг-777, виявлення Надії Савченко в СІЗО в Ростовській області і інформація про те, що зміни в Конституцію схвалено Венеціанською комісією.

У неділю пройшли вибори в Чернігові

Скандальні і багатостраждальні вибори в 205 окрузі нарешті пройшли. Причому, таке враження, що країна встигла втомитися від них ще на етапі дуже брудної передвиборної гонки, що підтвердила рекордно низька явка - всього 35,32%, за даними ЦВК.

У виборах брав участь 91 кандидат, з яких 7 були висунуті політичними партіями, а 84 - самовисуванці. В той же час найбільш запекла боротьба розгорнулася між двома кандидатами - Геннадієм Корбаном (партія "Українське об'єднання патріотів - КРІП") та Сергій Березенко ("Блок Петра Порошенка "Солідарність").

Відзначимо, що навіть дані екзит-полів опинилися в тому ж скандальному ключі, що і вся передвиборна кампанія. Згідно з одним з них, на виборах у Чернігові переміг Березенко, що набрав 31,4% голосів проти 17,1% у Корбана. Згідно з іншим - Корбан переміг з 33%, а Березенко посів друге місце з 23%.

Втім, сам день виборів видався досить спокійним, і, незважаючи на повідомлення про провокації, що готуються порушень у міліції зафіксували трохи і більшість з них були незначними. У свою чергу у Комітеті виборців України розповіли про проблеми при підрахунку голосів, проте їх також можна назвати критичними. Що стосується офіційних попередніх результатів, то після обробки Центрвиборчкомом 56,62% протоколів впевнено лідирує Березенко - за нього віддали голоси 37,61% виборців, в той час як Корбану залишилося задовольнятися 14,57%.

Трибунал по краху Боїнг 777 обговорять в РБ ООН

Питання створення міжнародного трибуналу по катастрофі Боїнга 777 Малазійських авіаліній нарешті зрушив з мертвої точки. Незважаючи на протидію Росії, Рада безпеки ООН все-таки призначив дату розгляду проекту резолюції про створення трибуналу. Повідомляється, що проект буде розглянуто вже в цю середу, 29 липня. "Голосування за проектом резолюції, що стосується авіакатастрофи MH17, призначено на другу половину дня середи", - уточнив офіційний представник дипмісії Нової Зеландії, яка головує в РБ ООН, Нікола Гарві.

Тему міжнародного трибуналу по катастрофі Боїнга 777 підняв і міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп - в австралійському МЗС повідомили, що під час свого візиту в Нью-Йорк він буде домагатися підтримки у країн-учасниць Ради безпеки ООН у питанні створення трибуналу.

Очевидно, минула річниця трагедії підстьобнула світове співтовариство до більш інтенсивним діям з розслідування причин трагедії.

Надія Савченко знайшлася в СІЗО в Ростовській області

Втрачена на цьому тижні українська льотчик і народний депутат Надія Савченко нарешті знайшлася. 25 липня її сестра Віра у своєму Facebook написала, що Надія знаходиться в СІЗО №3 міста Новочеркаськ Ростовської області. Пізніше цю інформацію змогли підтвердити російські ЗМІ. "Савченко тільки що етапом доставлена в Ростов і перевезена в один із СІЗО Ростовської області", - повідомили РІА Новини з посиланням на керівника прес-служби ГУ ФСВП РФ по області Бориса Манухяна. При цьому інші російські ЗМІ уточнюють з посиланням на уповноваженого з прав людини в РФ Еллу Памфилову, що мова йде про ізоляторі №3 міста Новочеркаськ в Ростовській області.

Цікаво, що раніше в той же день адвокат Савченко Марк Фейгін у своєму Twitter написав, що українську льотчика готуються прийняти в СІЗО № 4 Ростова-на-Дону, однак ця інформація не підтвердилася.

Знайшла свою Надію)Щойно отримала інформацію, що Надію доставлять сьогодні в СІЗО-3 (жіноча в'язниця) в Новочеркаскє, Р...

Posted by Віра Савченко on 25 июля 2015 г.


Зміни в Конституцію схвалено Венеціанською комісією

У суботу стало відомо, що Венеціанська комісія в цілому позитивно оцінила попередній текст змін до Конституції України в частині правосуддя. "Венеціанська комісія позитивно оцінила розроблений Робочою групою з питань правосуддя і суміжних правових інститутів попередній текст змін до Конституції України в частині правосуддя. Про це йдеться у попередньому висновку Європейської комісії "За демократію через право", який був оприлюднений 24 липня", - йдеться в повідомленні прес-служби Президента України Петра Порошенка.
Як повідомляється, Венеціанська комісія вітає, зокрема: усунення Верховної Ради з процесу призначення суддів, скасування випробувального терміну для суддів, скасування "порушення присяги" як підстави для звільнення суддів, запровадження конкурсних процедур при призначенні суддів на посади, формування Вищої ради правосуддя таким чином, щоб більшість становили судді, обрані суддями, проведення реформи прокуратури і забезпечення гарантій її незалежності, а також позбавлення повноважень прокуратури по здійсненню загального нагляду.