ua en ru

Росія заблокувала резолюцію про трибуналі, в СБУ розповіли про затриманого офіцера РФ та інші новини 29 липня

Росія заблокувала резолюцію про трибуналі, в СБУ розповіли про затриманого офіцера РФ та інші новини 29 липня Фото: Юрій Севрук

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

В середу 29 липня липня головними темами дня стали брифінг Севрука, на якому він розповів про взаємини з Шокіним, Гузырем, Сакварелідзе і Касько, обговорення Яценюком і Розенком нарахування субсидій на засіданні Кабміну, брифінг Грицака, на якому він повідомив подробиці про затриманого офіцера РФ, а також ветування Росією проекту резолюції про створення трибуналу по краху Boeing 777.

Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі по Boeing

Вчора ввечері в Нью-Йорку відбулося засідання Ради безпеки ООН, на якому обговорювався проект резолюції щодо створення трибуналу по краху малайзійського Boeing 777. Нагадаємо, що Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна звернулися до ради Безпеки ООН з проханням створити Міжнародний трибунал з розслідування причин та притягнення до відповідальності винних катастрофи. Так, в результаті голосування, 11 з 15 країн проголосували "за", Ангола, Венесуела і Китай утрималися. Росія проголосувала "проти", що було цілком очікувано, так як в РФ неодноразово заявляли про те, що будуть ветувати дане рішення.

Після голосування виступив постпред РФ в ООН Віталій Чуркін, який наголосив, що Росія готова продовжувати сприяти розслідування трагедії, але в той же час зазначив, що у російської сторони "зберігаються серйозні питання до того, як проводиться поточне розслідування".

Виступив також і міністр транспорту Малайзії Лиоу Тіонг Гавкіт, який пообіцяв, що будуть знайдені інші механізми для покарань винних у катастрофі.

"Малайзія подумає про розробку інших варіантів і механізмів переслідування даного злочину з урахуванням сьогоднішнього рішення. Будьте впевнені, ми на цьому не зупинимося і не здамося. Ми повинні зробити щось, бездіяльність - це не варіант", - сказав він.

У свою чергу, Президент України Петро Порошенко прокоментував голосування.

"Підсумки голосування в Радбезі ООН у справі збитого літака МН17: 11 - "За", 3 - "Утрималися", тільки Росія "Проти". Результати говорять самі за себе. Але Україна на цьому не зупиниться. Винні обов'язково мають бути покарані", - написав Порошенко на своїй сторінці в Facebook.

Підсумки голосування в Радбезі ООН у справі збитого літака #МH17: 11 - «За», 3 - «Утримались», лише Росія «Проти». Ре...

Posted by Петро Порошенко on 29 июля 2015 г.

Севрук розповів про взаємини з Шокіним, Гузырем, Сакварелідзе і Касько

Новий перший заступник голови Генеральної прокуратури України Юрій Севрук провів "ознайомчий" брифінг, під час якого трохи розповів журналістам про себе. Зокрема, Севрук заявив, що у нього немає конфлікту інтересів з заступниками генпрокурора Віктора Шокіна Давідом Сакварелідзе і Віталієм Касько, з якими, за його словами, раніше він успішно співпрацював. Також він додав, що не посвячений у суть скандалу в Генпрокуратурі.

Крім цього, Севрук запевнив, що не є креатурою генпрокурора Віктора Шокіна або його екс-заступника Володимира Гузыря. Хоча і не став заперечувати, що раніше Гузир був його начальником.

Також новий перший заступник глави ГПУ повідомив, що він, згідно із законом, не підпадає під люстраційні перевірку. У той же час він додав, що необхідні для проходження цього процесу документи подав, не пояснивши, правда, навіщо.

Нарахування субсидій

Вчора на засіданні Кабінету міністрів прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк і міністр соціальної політики Павло Розенко обговорили питання субсидій на житлово-комунальні послуги. Зокрема, Яценюк доручив компенсувати витрати громадянам, які не встигли вчасно оформити субсидії. Крім цього, він доручив міністрам соціальної політики Павла Розенка, регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка та інфраструктури Андрію Пивоварскому повторно надіслати громадянам заяви на отримання субсидій.

У свою чергу, Павло Розенко відзвітував перед главою уряду про те, що понад 1,9 млн українських сімей вже отримали право на нарахування субсидій, а також додав, що ще 550 тис. справ знаходяться в управліннях місцевих органів влади і вимагають негайного розгляду.

При цьому міністр соціальної політики підкреслив, що найгірша ситуація з планом оформлення субсидій склалася в Одеській, Харківській, Чернівецькій і Закарпатській областях.

В СБУ розповіли про затриманого офіцера РФ

Глава СБУ Василь Грицак під час брифінгу розповів подробиці про затримання 25 липня російського офіцера на Донбасі. Він повідомив, що Старков Володимир Олександрович - кадровий офіцер ЗС РФ, майор, проходить дійсну військову службу в одній з військових частин Ростовської області. За його словами, Старков відразу ж після затримання повідомив, що він російський кадровий військовий. Грицак додав, що українським прикордонникам, які затримали Старкова, пропонували хабар за його звільнення.

Також Грицак повідомив, що за достовірними даними СБУ, після затримання прикордонниками офіцера РФ, російське командування дало розпорядження керівництву ДНР і ЛНР брати в полон українських військовослужбовців для того, щоб згодом обміняти їх на Старкова.

Після брифінгу Грицака в СБУ оприлюднили запис перехопленої розмови бойовиків, який підтверджує той факт, що затриманий є кадровим офіцером РФ, який займався постачанням терористам озброєння, в тому числі з РФ.