Викрадення українських десантників, засідання Кабміну за участю Порошенко та інші новини 8 вересня

НовиниПолітика    09.09.2015 - 07:30
Фото: засідання Кабміну за участю Петра Порошенка
Фото: засідання Кабміну за участю Петра Порошенка

РБК-Украина розповідає про найважливіші події вчорашнього дня

У вівторок 8 вересня головними темами дня стали підтвердження СБУ справжності відео-допиту викрадених українських десантників, засідання Кабінету міністрів за участю Президента України Петра Порошенка, повідомлення про те, що Кабмін не має наміру знижувати температурний мінімум для житлових будинків, а також спростування Андрієм Садовим інформації про можливий вихід партії з парламентської коаліції.

Викрадення українських десантників у Криму

У Службі безпеки України підтвердили справжність відео-допиту українських десантників в Криму. Зокрема, радник голови відомства Юрій Тандем зазначив, що на відео дійсно дають коментарі десантники Збройних сил України.

"Ми з самого ранку сьогодні спілкувалися із заступником міністра оборони Петром Миколайовичем Мехедом. Він підтверджує ідентичність відео і говорить про те, що на цьому відео як раз зображені або дають коментарі наші десантники. Слава Богу, ті люди, яких показали пропагандисти РФ, є нашими громадянами, які мають відношення до 79-й бригаді", - сказав Тандем.

У свою чергу, спікер Генштабу України Владислав Селезньов заявив про те, що за фактом перетину українськими десантниками Сиваша проводиться службова перевірка. За його словами, зараз йдуть переговори з РФ з приводу повернення військовослужбовців на материкову Україну. Також в Генштабі зазначили, що "повне та неупереджене розслідування події можливе тільки після повернення цих військовослужбовців на територію України".

Нагадаємо, що про зникнення українських десантників з 79-ї аеромобільної бригади стало відомо 5 вересня. Повідомлялося, що військовослужбовці, переодягнувшись у цивільний одяг, пішли купатися до греблі, яка знаходиться на суміжній з окупованим Кримом території. У Генштабі відразу ж припустили, що ймовірною причиною їх зникнення є викрадення. 7 вересня стало відомо про затримання українських десантників Федеральною службою безпеки РФ у Криму. Їх звинуватили в незаконному перетині кордону, однак пообіцяли повернути в Україну.

 

Кабмін не має наміру знижувати температурний мінімум для житлових будинків

Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк в ході круглого столу заявив про те, що Кабінет міністрів не має наміру знижувати розрахункову базову температуру для житлових будинків з 18 до 16 градусів.

"Не збираємося. Температурний мінімум становитиме стільки, скільки він є зараз, на рівні 18 градусів", - сказав Кругляк.

Крім того, заступник міністра повідомив, що у Відомстві оцінюють готовність теплових організацій України до зими на рівні 87-90%. Він також зазначив, що підготовка йде за планами, які були узгоджені з місцевими органами самоврядування, а також додав, що співробітники відомства будуть здійснювати візити в регіони для перевірки готовності теплових організацій.

Засідання Кабміну за участю Порошенко

Президент України Петро Порошенко вчора, 8 вересня, взяв участь у розширеному засіданні Кабінету міністрів. В ході свого виступу глава держави заявив, що варіанти парламентської коаліції, відмінні від того, який існує зараз, не розглядаються навіть теоретично. Також, Порошенко заявив, що "спроба одного з учасників коаліції розвалити її зсередини зазнала фіаско". Разом з тим, Президент повідомив, що планує зустрітися з керівниками фракцій, які входять до складу коаліції.

Разом з тим, держави заявив, що рішення про переформатування Кабміну за коаліцією і Верховною Радою, а він, у свою чергу, "прийме це рішення як належне".

Крім того, Порошенко запевнив, що гіперінфляції в Україні не буде, так як, за статистикою останніх двох місяців, інфляція йде на спад. Також, за його словами, стабілізації фінансового становища України важливу роль зіграла реструктуризація зовнішнього боргу країни.

У ході виступу глава держави заявив про те, що Росія зараз робить головну ставку на внутрішню дестабілізацію в Україні, а також підкреслив, що розхитування політичної ситуації з кредитами країни є головною загрозою для її економічної стабілізації.

"Частина політикуму вирішила, що зовнішні загрози вже не актуальні і зараз саме час розпалювати в країні внутрішній конфлікт. Ще раз підкреслюю, заради зайвих місць в районних радах ці люди готові і метати гранати під Верховною Радою, і всю Україну підпалити. І Росія теж робить головну ставку зараз на внутрішню дестабілізацію. Спроба розхитати політичну ситуацію в країні - є головною загрозою економічної стабілізації", - зазначив Президент.

"Самопоміч" не виходить з коаліції

Лідер партії "Самопоміч", мер Львова Андрій Садовий спростував інформацію, що з'явилася раніше інформацію про можливий вихід своєї партії парламентської коаліції.
"В коаліції "Самопоміч" буде до кінця... Ми будемо так довго, як буде хоч найменша можливість щось змінити", - сказав Садовий.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top