Заборона Меджлісу є проявом расової дискримінації, - МЗС

НовиниПолітика    29.09.2016 - 20:18
Фото: МЗС України
Фото: МЗС України

МЗС висловлює протест у зв’язку із рішенням російського суду про заборону Меджлісу

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Верховного суду Російської Федерації визнати законним рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності. Відомство розглядаємо таке рішення як прояв расової дискримінації, повідомляє прес-служба МЗС.

"Заборона вищого представницько-виконавчого органу кримськотатарського народу під надуманим приводом "боротьби з екстремізмом" є відвертим блюзнірством російської окупаційної влади над правами та інтересами кримських татар...Розглядаємо таке цинічне рішення як прояв расової дискримінації. Це прогнозований крок вищої судової інстанції Росії, який повністю узгоджується з нинішньою репресивною політикою Кремля, спрямованою на боротьбу з демократією і свободою та перетворення окупованого півострова у "сіру зону" терору і безправ’я", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Меджліс став об’єктом політичного переслідування з боку Російської Федерації через незалежну і свідому громадянська позиція й послідовну підтримку територіальної цілісності України.

"Україна вимагає від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму", - йдеться у повідомленні.

Крім того, МЗС звертається до міжнародних партнерів із закликом активізувати дії на захист прав людини в окупованому Криму.

"Україна доводитиме у судових інстанціях незаконність усіх дій Російської Федерації, пов’язаних з тимчасовою окупацією АР Крим та м. Севастополь, включно із рішенням про визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності", - повідомляють у відомтсві.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко назвав рішення Верховного суду Російської Федерації щодо заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу ксенофобським.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
Теги: МЗС, Меджлис
On Top