Законопроект про Конституційний суд внесений на розгляд парламенту

НовиниПолітика    18.11.2016 - 17:01
Фото: Конституційний суд України
Фото: Конституційний суд України

Внесення закону на розгляд - це приклад ефективної спільної роботи українських і закордонних вчених-конституціоналістів

Народні депутати внесли на розгляд Верховної Ради України проект Закону "Про Конституційний суд України". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Законопроект, схвалений Радою з питань судової реформи, імплементує зміни до Конституції в частині правосуддя, які набули чинності з 30 вересня 2016, про порядок організації і діяльності КСУ, статусу суддів Конституційного Суду, встановлює норми щодо підстав та порядку звернення до Суду, процедури розгляду ним справ та виконання рішень суду", - йдеться в повідомленні

За словами заступника глави АПУ та координатора Ради з питань судової реформи Олексія Філатова, внесення даного закону на розгляд - це приклад ефективної спільної роботи українських і закордонних вчених-конституціоналістів, нардепів та представників громадянського суспільства.

У законопроекті пропонується запровадити інститут конституційної скарги, як додатковий механізм захисту прав і свобод громадян.

Скаргу зможе подати фізична або юридична особа за умови, що остаточне судове рішення в його справі набула чинності після 1 жовтня 2016 року, і з дня вступу його в законну силу пройшло не більше 3 місяців, а також були використані усі внутрішні засоби правового захисту.

Конституційний Суд буде діяти в складі колегій, Сенату або Палати.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що законопроект про Конституційному суді переданий на експертизу Венеціанської комісії.

On Top