Законопроект про Конституційний суд внесений на розгляд парламенту

НовиниПолітика    18.11.2016 - 17:01
Фото: Конституційний суд України
Фото: Конституційний суд України

Внесення закону на розгляд - це приклад ефективної спільної роботи українських і закордонних вчених-конституціоналістів

Народні депутати внесли на розгляд Верховної Ради України проект Закону "Про Конституційний суд України". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Законопроект, схвалений Радою з питань судової реформи, імплементує зміни до Конституції в частині правосуддя, які набули чинності з 30 вересня 2016, про порядок організації і діяльності КСУ, статусу суддів Конституційного Суду, встановлює норми щодо підстав та порядку звернення до Суду, процедури розгляду ним справ та виконання рішень суду", - йдеться в повідомленні

За словами заступника глави АПУ та координатора Ради з питань судової реформи Олексія Філатова, внесення даного закону на розгляд - це приклад ефективної спільної роботи українських і закордонних вчених-конституціоналістів, нардепів та представників громадянського суспільства.

У законопроекті пропонується запровадити інститут конституційної скарги, як додатковий механізм захисту прав і свобод громадян.

Скаргу зможе подати фізична або юридична особа за умови, що остаточне судове рішення в його справі набула чинності після 1 жовтня 2016 року, і з дня вступу його в законну силу пройшло не більше 3 місяців, а також були використані усі внутрішні засоби правового захисту.

Конституційний Суд буде діяти в складі колегій, Сенату або Палати.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що законопроект про Конституційному суді переданий на експертизу Венеціанської комісії.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top