ru ua

Яценюк: завдяки реверсу з Європи Україні вдасться замістити 60% газу, який закуповувався у РФ

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляє, що завдяки реверсу з Європи Україна зможе замістити 60% газу, який раніше купувала у Росії. Про це Яценюк заявив в ході засідання уряду в середу, передає кореспондент РБК-Україна.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк (на фото) заявляє, що завдяки реверсу з Європи Україна зможе замістити 60% газу, який раніше купувала у Росії. Про це Яценюк заявив в ході засідання уряду в середу, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами Яценюка, Україна має намір отримувати близько 10 млрд куб. м газу зі Словаччини та 5 млрд куб. м - з Польщі та Угорщини.

Прем'єр додав, що Україна готова купувати газ на спотовому ринку. "Володимире Володимировичу, знижки залиште собі, вони є в тих магазинах, де ніхто не купує", - звернувся Яценюк до Президента Росії Володимира Путіна.

"Загалом у залежності від сезону в середньому нам треба купувати в Росії 25 млрд куб. м. газу. За чотири місяці ми таки почали поставки російського та неросійського газу з ЄС. Загальний обсяг заміщення, який завдяки поставкам з ЄС отримає Україна, - 15 млрд куб. газу. 10 млрд газу, який ми вчора разом з міністром Проданом та головою НАК "Нафтогаз" Коболевим і словацьким прем'єром все ж відкрили. Мені вчора картинка нагадувала, пам'ятайте Міллера, який з Путіним закручували кран у 2009 р., а вчора ми разом з Європою відкручували кран. Пропускна здатність 10 мдлрд куб. газу і 5 млрд, які ми отримаємо з інших джерел через Польщу, Угорщину. Таким чином, ми замістили 60% російського газу", - сказав Яценюк.

Нагадаємо, 2 вересня словацький газовий оператор компанія Eustream перейшла від тестових поставок газу в Україну на повноцінні комерційні. Зокрема, в місті Вельке Капушани (Словаччина); 2 вересня відбулася церемонія відкриття газопроводу "Вояні-Ужгород", який забезпечить реверсні поставки газу в Україну.
16 серпня 2014 Словаччина почала тестову прокачку по газопроводу Вояни-Ужгород. Добове надходження газу складало 2 млн куб. м. З 2 вересня обсяг поставок повинен збільшитися до 27 млн ​​куб. м газу на добу.
2 вересня Яценюк заявив, що завдяки реверсу зі Словаччини Україна заместит 40% газу, що раніше закуповується у РФ.
З 16 червня 2014 Росія припинила поставки газу Україні через борги. Росія наполягає на ціні за газ для України в розмірі 485 тис. Дол за тис. Куб. м і готовий надати знижку 100 доларів.
Влада України стверджують, що закуповують газ по реверсу нижче 385 дол. За 1 тис. куб. м.