Янукович і його команда оскаржили санкції ЄС в суді

Колишній Президент України Віктор Янукович, його сини і ще шість громадян України, що потрапили в санкційний список ЄС, подали позови у Європейський суд у Люксембурзі, повідомляє портал Euobserver.

Колишній Президент України Віктор Янукович, його сини і ще шість громадян України, що потрапили в санкційний список ЄС, подали позови у Європейський суд у Люксембурзі, повідомляє портал Euobserver. Українські політики і бізнесмени спробують оскаржити в суді правомірність введення санкцій проти них, які складалися в заморожуванні їх європейських активів.

На сайті Європейського суду доступні три справи позивачів під прізвищем Янукович, ініційовані проти Ради Європи 14 травня. Брюссель заморозив активи не тільки поваленого Президента, але і двох його синів - Віктора та Олександра Януковичів.

Крім колишнього українського Президента в Люксембурзька Суд також звернулися колишній радник Януковича Андрій Портнов - його справу було отримано в суді 29 квітня, колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров і його син Олексій - дві справи від 12 травня.

Український бізнесмен Сергій Курченко, який потрапив під санкції ЄС за зв'язки з режимом Януковича, також подав заяву до Європейського суду (від 15 травня). Суд також зареєстрував позови від Андрія Клюєва (колишній глава адміністрації Януковича) і його брата, бізнесмена Сергія Клюєва. Всі позивачі будуть намагатися домогтися від суду анулювання введених проти них санкцій Брюсселя.

Раніше повідомлялося, що всі вище перераховані, а також колишній генеральний прокурор України Віктор Пшонка та його син Артем, колишній голова Служби безпеки України Олександр Якименко і колишній глава МВС України Віталій Захарченко подали в Раду ЄС клопотання про опротестування рішення ЄС про внесення їх в санкційні списки.

Євросоюз 22 березня 2014 р. через офіційний бюлетень повідомив персон, внесених в санкційний список, про те, що вони можуть подати запит на перегляд рішення Ради. До запиту повинні бути включені документовані докази того, чому, на думку апелянтів, санкції проти них не обґрунтовані. Ця процедура часто є підготовчою для подальшого судового процесу і тому, вважають автори Euobserver, надалі можна чекати порушення більшого числа справ у Люксембурзі з боку повалених українських чиновників.

ЄС заморозив європейські активи 18 громадян України 6 березня, через два тижні після того, як екс-Президент Янукович покинув країну. Влада ЄС планувала допомогти новій українській владі репатріювати кошти, які могли бути незаконним чином виведені з країни при старому керівництві. Згідно із заявами в.о. генерального прокурора України Олега Махніцького, "сім'я", колишній Президент України і його найближче оточення, вкрали близько 70 млрд євро за 4 роки при владі. При цьому, він заявив, що 32 млрд дол. були вивезені готівкою втекли в Росію чиновниками.

Тим не менше, європейські санкції не забороняють представників колишньої української влади, що потрапили під санкції, знаходиться на території Євросоюзу. Янукович, Пшонка і Захарченко знаходяться в Росії, проте місцезнаходження решти - досі невідомо. Про екс-прем'єра Азарова повідомлялось, що він сховався в Австрії, де у його сім'ї є ділові інтереси. Інтереси Азарова представляє брюссельська лобістська фірма Alber & Geiger. Відповідно до законодавства ЄС, заморожені санкціями кошти можуть використовуватися для оплати адвокатів, для юридичної боротьби з ЄС.

Тим не менше, зазначає Euobserver, навіть у разі перемоги українців, вона навряд чи буде повною: Європейський суд ніколи не призначав відшкодування фінансового збитку в санкційних випадках, навіть якщо активи потерпілих були заморожені протягом багатьох років.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся