ua ru

Набув чинності закон Зеленського про незаконне збагачення: що зміниться

Набув чинності закон Зеленського про незаконне збагачення: що зміниться Фото: Володимир Зеленський (Віталій Носач/РБК-Україна)

Документ повертає кримінальну відповідальність на незаконне збагачення і вводить механізм цивільної конфіскації

Закон президента Володимира Зеленського "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів" у четвер, 28 листопада, набув чинності. Документ був опублікований у виданні "Голос України" 27 листопада.

Він набуває чинності з дня, наступного за днем ​​опублікування.

Так, завданням закону є відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також введення інституту стягнення у дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Документ доповнює Кримінальний кодекс положеннями, які встановлюють кримінальну відповідальність за придбання чиновником активів, вартість яких перевищує на 6,5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян його законні доходи. Зокрема, законом пропонується передбачити, що відповідальність за незаконне збагачення настає у разі, якщо придбані чиновником активи більш ніж на 6,5 млн гривень перевищують його законні доходи.

Відповідно до закону, придбання таких активів карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Також вводиться механізм цивільної конфіскації майна, якщо сумнівні доходи чиновника коштують більше, ніж його законні доходи, починаючи з одного мільйона гривень.

Нагадаємо, в середу документ був опублікований у виданні "Голос України".

Так, президент України Володимир Зеленський підписав цей проект закону в понеділок, 25 листопада. Глава парламенту Дмитро Разумков схвалив документ на початку листопада.

Як писало РБК-Україна, 11 вересня Верховна рада прийняла законопроект президента за основу в першому читанні. А 31 жовтня Рада запровадила механізм цивільної конфіскації корупційних активів, прийнявши даний проект закону другому читанні. За документ проголосували 259 парламентаріїв.

Відзначимо, закон президента про незаконне збагачення був зареєстрований у Раді ще на початку червня.