ru ua

ВР прийняла за основу законопроект про скасування ввізного мита на обладнання аеропортів до Євро-2012

Верховна Рада України (ВР) сьогодні, 14 червня, прийняла за основу законопроект "Про внесення зміни до статті 19 закону України "Про Єдиний митний тариф", що передбачає звільнення аеропортів міст, приймаючих фінальну частину чемпіонату Європи 2012 р. з футболу, від сплати ввізного мита при закупівлі обладнання для аеродромів, термінальних комплексів та наземного обслуговування.
Відповідний документ (№8062 від 03.02.2011), ініційований фракцією ПР, підтримали 227 народних депутатів.

На думку авторів, доцільність звільнення від ввізного мита підтверджується тим, що згадане обладнання використовуватиметься виключно для потреб аеропорту та експлуатуватиметься тільки на його території.
Крім того, звільнення від ввізного мита при здійснення таких закупівель призведе до зменшення навантаження на державний бюджет України, за рахунок коштів якого передбачається їх здійснювати, в поточному періоді, та необхідності залучення додаткових кредитів під гарантії уряду.
Також вони вважають, що прийняття законопроекту дозволить зменшити витрати держави на підготовку до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в цілому та дозволить більш раціонально та ефективно використати державні кошти для більш нагальних потреб.
Нагадаємо, ВР 3 червня ц.р. включила до порядку денного питання про скасування ввізного мита на обладнання аеропортів до Євро-2012.