Влада Хмельницької області закликає Верховну Раду підтримати законопроект 3800-1

Хмельницький, П'ятниця 04 вересня 2020 11:48
Влада Хмельницької області закликає Верховну Раду підтримати законопроект 3800-1
Газовий вентиль (104.ua)
Автор: РБК-Україна

Хмельницька обласна державна адміністрація, депутати Хмельницької міської ради, обласне Об’єднання організацій роботодавців та керівники найбільших підприємств ТКЕ області звернулися зі спільним листом до народних депутатів України щодо якнайшвидшого прийняття законопроекту 3800-1.

"У Хмельницькій області через рекордну заборгованість місцевих теплових підприємств за газ виникли труднощі із підготовкою до опалювального сезону. Боргова проблема може вирішитись в разі застосування механізмів взаємозаліків та списання штучно нарахованих штрафних санкцій, що зазначено в законопроекті 3800-1. Тому місцева влада звернулися зі спільним листом до народних депутатів України щодо якнайшвидшого прийняття даного законопроекту", - йдеться у повідомленні.

Рішення про звернення до Верховної Ради було прийняте за результатами роботи круглого столу "Проблеми підготовки до опалювального періоду", що відбувся у Торгово-промисловій палаті Хмельницьку. На переконання зібрання, застосування механізмів законопроекту 3800-1 саме напередодні початку опалювального періоду дасть можливість вирішити нагальні проблеми по списанню штучних боргів підприємств ТКЕ за спожитий газ та штрафних санкцій перед НАК "Нафтогаз України. Це дасть змогу гарантувати подолянам стале та безперебійне проходження опалювального періоду.

"Заборгованість за газ комунальних теплових підприємств Хмельницької області складає 702 млн гривень. Значна частина цієї суми - це непередбачені в тарифах, але нараховані НАК "Нафтогаз України" штрафні санкції, інфляційні компенсації та інші накрутки", - йдеться у повідомленні.

Крім того, кошти, які підприємства ТКЕ отримують за оплату наданих послуг, одразу автоматично скеровують на погашення таких штучних заборгованостей. В листі до парламенту зазначено, що через це теплопостачальні підприємства не мають необхідних фінансів для проведення поточних ремонтів та належної підготовки до початку опалювального сезону.

На думку учасників круглого столу, проблема газових боргів потребує невідкладного вирішення. Оскільки тарифи на теплову енергію не переглядаються, борги зростають, а постачальники не гарантують поставок газу через борги. В свою чергу, заручниками ситуації стають споживачі, які розраховують на тепло в своїх домівках.

Тож вирішення даної проблеми підписанти - представники влади, керівники підприємств ТКЕ та громадськості області, вбачають у якнайшвидшому обговоренні та прийнятті зареєстрованого проекту Закону №3800-1 "Про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" та інших законів щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся