Якщо влада не покаже результатів реформ, дострокові вибори неминучі, - експерти
Якщо влада не покаже результатів реформ, то в Україні доведеться проводити дострокові парламентські вибори. Таку думку висловили сьогодні провідні українські політологи під час прес-конференції "Політичні підсумки півріччя: що було і чого чекати?".
"Проблема полягає в тому: чи вдасться уряду Гройсмана показати результат створеної квазікоаліції. Якщо вдасться - тоді можливо буде уникнути дострокових виборів. Якщо не вдасться показати результат, якщо будуть корупційні скандали, взаємна боротьба між БПП і "Народним фронтом", тоді, очевидно, що дострокові вибори - неминучі", - вважає науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА Олексій Гарань.
Він додав, що в разі дострокових парламентських виборів "Народний фронт" "взагалі вилетить", "Радикальна партія" залишиться на колишніх позиціях, а "Батьківщина" і "Опозиційний блок" додадуть в рейтингу.
"Падає власне довіра до влади, прем’єр Гройсман, на відміну від всіх інших прем’єрів, не отримав кредиту довіри з самого початку", - наголосив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.
За його словами, дослідження КМІС за останні півроку продемонстрували, що від інших політичних лідерів вирізняється голова "Батьківщини" Юлія Тимошенко – через чітку і ефективну позицію щодо тарифів.
Керівник Єдиного координаційного центру "Донбас" Олег Саакян зауважив, що "Батьківщина" стала лідером і на довиборах до Верховної Ради, які відбулися 17 липня.
Як відомо, на семи округах серед партійних кандидатів два мандати здобули представники "Батьківщини", два – партії "Укроп", решта переможців позиціонують себе як незалежні. Фракції коаліції – БПП і "Народний фронт" - не отримали жодної перемоги.
Особливу увагу політологи звернули на те, що сьогодні всі гілки влади в Україні послаблені.
Директор соціологічної служби "Український барометр Віктор Небоженко вважає, що найгірше – це відсутність коаліції у Верховній раді.
Окрім того, за його словами, на останніх проміжних виборах "влада застосовувала занадто багато грубих методів для деформації волевиявлення виборців".
"Батьківщина" виграла тому, що Тимошенко не втратила політичного впливу і бажання перемогти. І звичайно, ж велика мережа партійна, яка укорінилася в українському суспільстві та дозволяє їй вирішувати ці завдання", - зауважив політолог.