Якщо влада не покаже результатів реформ, дострокові вибори неминучі, - експерти

НовиниПолітика    22.07.2016 - 21:32

Якщо влада не покаже результатів реформ, то в Україні доведеться проводити дострокові парламентські вибори. Таку думку висловили сьогодні провідні українські політологи під час прес-конференції "Політичні підсумки півріччя: що було і чого чекати?".

"Проблема полягає в тому: чи вдасться уряду Гройсмана показати результат створеної квазікоаліції. Якщо вдасться - тоді можливо буде уникнути дострокових виборів. Якщо не вдасться показати результат, якщо будуть корупційні скандали, взаємна боротьба між БПП і "Народним фронтом", тоді, очевидно, що дострокові вибори - неминучі", - вважає науковий директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, професор політології НаУКМА Олексій Гарань.


Він додав, що в разі дострокових парламентських виборів "Народний фронт" "взагалі вилетить", "Радикальна партія" залишиться на колишніх позиціях, а "Батьківщина" і "Опозиційний блок" додадуть в рейтингу.

"Падає власне довіра до влади,  прем’єр Гройсман, на відміну від всіх інших прем’єрів, не отримав  кредиту довіри з самого початку", - наголосив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

За його словами, дослідження КМІС за останні півроку продемонстрували, що від інших політичних лідерів вирізняється голова "Батьківщини" Юлія Тимошенко – через чітку і ефективну позицію щодо тарифів.

Керівник Єдиного координаційного центру "Донбас" Олег Саакян зауважив,  що "Батьківщина" стала лідером і на довиборах до Верховної Ради, які відбулися 17 липня. 

Як відомо, на семи округах серед партійних кандидатів два мандати здобули представники "Батьківщини",  два – партії "Укроп", решта переможців позиціонують себе як незалежні. Фракції коаліції – БПП і "Народний фронт" - не отримали жодної перемоги.

Особливу увагу політологи звернули на те, що сьогодні всі гілки влади в Україні послаблені.

Директор соціологічної служби "Український барометр Віктор Небоженко  вважає, що найгірше – це відсутність коаліції у Верховній раді. 

Окрім того, за його словами, на останніх  проміжних виборах "влада застосовувала занадто багато грубих методів для деформації волевиявлення виборців".

"Батьківщина" виграла тому, що Тимошенко не втратила політичного впливу і бажання перемогти. І звичайно, ж велика мережа партійна, яка укорінилася в українському суспільстві та дозволяє їй вирішувати ці завдання", - зауважив політолог.  

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся