ua ru

Вашингтон сповнений рішучості допомогти Україні перемогти у війні, - глава Нацбезу Польщі

Вашингтон сповнений рішучості допомогти Україні перемогти у війні, - глава Нацбезу Польщі Фото: глава Бюро національної безпеки Польщі Павел Солох (Getty Images)

Адміністрація США, схоже, сповнена рішучості домагатися військових рішень, вигідних для України. Глава Бюро національної безпеки Польщі Павел Солох заявив про це після переговорів з представниками адміністрації Джо Байдена у Вашингтоні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на РАР.

За його словами, війна вступає в ключову фазу і потрібні швидкі рішення щодо постачання зброї Києву.

У середу Солох почав дводенний візит до Вашингтона, присвячений ситуації на Україні та її підтримці, реалізації рішень саміту НАТО і польсько-американському військовому співробітництву. Солох зустрівся з керівництвом Комітету Сенату США з питань збройних сил та закордонних справ. Він розповів про оцінки війни в Україні та необхідність її довгострокової підтримки.

Зокрема, Солох говорив з радником президента США з міжнародної безпеки Джейкобом Салліваном про ситуацію на Україні, в тому числі про вимогу президента Анджея Дуди підтримати країни, що передають зброю Україні. Переговори також стосувалися реалізації рішень мадридського саміту НАТО щодо збільшення присутності союзників на східному фланзі, а також польсько-американського військового та енергетичного співробітництва.

Солох завив, що війна в Україні зараз вступає у вирішальний момент. "Війна все ще триває, і ми знаходимося на етапі, коли наступні місяць або два можуть виявитися доленосними. І в цьому відношенні необхідно прийняти швидкі рішення", - сказав глава Бюро національної безпеки Польщі.

Він зазначив, представники Вашингтона, схоже, рішуче налаштовані домагатися таких рішень, в тому числі і військових, які були б вигідні Україні.

Солох повідомив, що крім допомоги Києву, він також говорив про підтримку Польщі, яка допомагає Україні найбільшою мірою пропорційно і несе при цьому ризик.