ru ua

У Варшаві пройшов багатотисячний мітинг на підтримку демократії

У Варшаві пройшов багатотисячний мітинг на підтримку демократії Фото: у Варшаві пройшов багатотисячний мітинг за демократію

Представники опозиції висловлювалися проти політики нинішньої влади

У Варшаві (Польща) сьогодні, 12 грудня 2015 року, пройшов мітинг за підтримку демократії, участь у якому взяли 50 тисяч демонстрантів. Активісти провели мітинг вулицями польської столиці під гаслом "Громадяни за демократію", передає "Польське радіо".

Як зазначається, спершу маніфестанти провели мітинг у Варшаві перед Конституційним трибуналом, потім пройшли до Сейму і Палацу президента.

"Представники опозиції висловлювалися проти політики нинішньої влади і наголошували, що немає згоди на те, щоб Польщею заволоділа партія "Право і Справедливість", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, одним з провідних гасел протестів стало словосполучення: "Варшава - це не Будапешт".

"Ми зробимо так, що відсунемо від влади людей, які узурпують собі право вирішувати за інших. Для нас поділ влади на три гілки - це ясна справа. А для Ярослава Качинського три гілки влади - це давання директив президентові Анджею Дуді, прем'єр-міністрові Беаті Шидло і спікеру парламенту, це поділ влади на три гілки Ярослава Качинського, ми не погоджуємося на таке", - заявляв керівник клубу "Громадянської Платформи" Славомір Найманн.

Незважаючи на закінчення маніфестації, її учасники ще певний час протестували поблизу Палацу президента проти його політики.

Нагадаємо, у Москві (Російська Федерація) сьогодні, 12 грудня 2015 року, проходить мітинг опозиції "Марш змін".