В Україні більше 90% сільгосппідприємств мають проблеми з реєстрацією прав оренди землі, - УКАБ

Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" звернулася до голови комітету Верховної Ради України з питань правової політики щодо прискорення розгляду та підтримки законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення", реєстр. №3237 від 12.09.2013, який був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні. Про це повідомили у прес-службі УКАБ.

Як зазначили в УКАБ, реєстрація прав оренди земель сільськогосподарського призначення у регіонах країни відбувається із значною затримкою, а це створює значні ризики для сільськогосподарського виробництва, спричиняючи в тому числі порушення податкового та земельного законодавства.

Вищезгаданим законопроектом пропонується, щоб під час вчинення нотаріальних дій щодо земельної ділянки нотаріус мав доступ та користувався Державним земельним кадастром. Документом також передбачається, що реєстрація похідного речового права на земельну ділянку сільгосппризначення, право власності на яку виникло та було оформлено до 1 січня 2013 року, здійснюється одночасно з державною реєстрацією права власності на цю земельну ділянку. При цьому на період до 1 січня 2018 року передбачена можливість державної реєстрації права оренди земельної ділянки на підставі заяви в електронній формі, поданої власником або набувачем похідних прав на таку ділянку або уповноваженою ними особою.

УКАБ висловлює впевненість у тому, що прийняття вищевказаного законопроекту удосконалить процедуру реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, спростить порядок державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення та забезпечить більш ефективне використання таких земель.

"У системі реєстрації прав оренди земель сільгосппризначення корупційна компонента була присутня завжди, для цього свідомо прописувались недосконалі процедури реєстрації. Зараз реєстраційна служба намагається прискорити реєстрацію за рахунок адміністративних процедур, але без законодавчих змін такі кроки малоефективні. Адже наразі понад 90% агропідприємств і компаній стикаються з проблемами при реєстрації прав оренди земель. Тому розраховуємо на те, що профільний комітет найближчим часом розгляне законопроект №3237, що дасть шанс на його прийняття Верховною Радою", - наголосив генеральний директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Володимир Лапа.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся