ua en ru

У СІЗО не залишилося жодного учасника Євромайдану, - Пшонка

Генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що станом на 13:00 п'ятниці, 14 лютого, в Україні всі раніше заарештовані учасники Євромайдану звільнені з СІЗО.

Генеральний прокурор Віктор Пшонка (на фото) заявив, що станом на 13:00 п'ятниці, 14 лютого, в Україні всі раніше заарештовані учасники Євромайдану звільнені з СІЗО. Про це він заявив журналістам, передає кореспондент РБК-Україна.

"Сьогодні в СІЗО немає жодної з осіб, які були затримані по кримінальних проваджень у рамках січневих подій. Абсолютно всім змінено запобіжний захід. Все, що виходить за рамки цієї інформації, - дезінформація. Ця ситуація - це акт доброї волі. Органи слідства, процесуальні керівники пішли на це заради громадського спокою. Це безпрецедентний крок, щоб вирішити конфлікт. Це не поступка, а свідоцтво відповідальності", - зазначив генпрокурор.

За його словами, якщо умови закону про звільнення від кримінальної відповідальності учасників Євромайдану будуть виконані мітингувальниками, то закон може бути реалізований до 18 березня і всі кримінальні справи закриті, а всі підозрювані будуть звільнені від кримінальної відповідальності.

"Я гарантую, що протягом місяця всі кримінальні справи будуть припинені", - підкреслив Пшонка.

За його словами, умовою є звільнення всіх адмінбудівель, вул. Грушевського у Києві та всіх інших вулиць, крім тих, де проходять мирні акції.

"Звільнення Майдану, Будинку профспілок, Будинок архітекторів не є умовою для застосування закону", - заявив генпрокурор.

За словами генерального прокурора, всього по країні підозру про скоєння злочину під час вуличних протистоянь і захоплення адміністративних будівель у період з 26 грудня минулого року по 2 лютого цього року вручено 267 громадянам.

"234 особи було затримано, і сьогодні жоден з них не утримується від вартою. Це безпрецедентний крок має єдину мету: розв'язання конфлікту і збереження громадського порядк", - сказав він.

Також Пшонка зазначив, що сьогодні зустрінеться з іноземними дипломатами, щоб роз'яснити цю ситуацію.

Нагадаємо, вчора прес-служба ГПУ повідомила, що запобіжний захід був гуманізований 224 учасникам Євромайдану.

Разом з цим, прокурор Києва Микола Бескишкий закликав активістів розібрати барикади.