ru ua

В Одесі почалися двосторонні українсько-американські навчання Sea Breeze-2012

У гарнізонному Будинку офіцерів в Одесі відбулася урочиста церемонія відкриття двостороннього українсько-американського навчання Sea Breeze-2012, повідомляє прес-служба Міноборони.

У заході взяли участь командний склад Військово-морських сил Збройних сил України, Одеського гарнізону, 6-го флоту ВМС США, представники обласної та міської влади, а також керівники та учасники цьогорічного багатонаціонального навчання.

Як наголосив у вступній промові тимчасово виконуючий обов'язки командувача ВМС ЗС України віце-адмірал Юрій Іл'їн, важливість цього навчання для підтримання миру в Чорноморському басейні не можна недооцінювати. Вже тривалий час захід проводиться не у двосторонньому форматі, а із залученням військовиків інших країн світу, кількість яких постійно збільшується.

"Нинішній Sea Breeze є для нас ювілейним - десятим за рахунком. Попереду на нас чекає напружена двотижнева навчально-бойова робота. Переконаний, що, як і завжди, учасники навчань продемонструють високий бойовий вишкіл, вміння спільно взаємодіяти зі своїми іноземними партнерами та виконувати будь-які покладені на них завдання", - зазначив віце-адмірал Юрій Іл'їн.

Своєю чергою, від американської сторони усіх присутніх з початком навчання Sea Breeze-2012 привітав командувач 6-го флоту ВМС США віце-адмірал Френк Пандольф. Він, зокрема, зазначив, що за сценарієм навчання в ході 4 етапів військовослужбовці 17 армій світу в береговому, морському та авіаційному компонентах відпрацюють низку питань, пов'язаних з протидією міжнародному піратству і стихійному лиху та наданням гуманітарної допомоги.

Варто підкреслити, що керівниками навчання Sea Breeze-2012 з української і американської сторони є, відповідно, капітани 1-го рангу Денис Березовський і Ден Шаффер.

Нагадаємо, в червні 2011 р. Москва і Київ вступили у відкритий конфлікт через навчань Sea Breeze 2011 і заходу в Чорне море для участі в них американського ракетного крейсера Monterey, оснащеного зенітно-ракетним комплексом Aegis.