ua ru

У ЄС підтримують необхідність реформи децентралізації в Україні, - Медведчук

Світові лідери пропонують вирішувати український конфлікт дипломатичним шляхом, вибудовуючи інклюзивний діалог між Києвом і Донбасом. Про це у своєму блозі на сайті громадського руху "Український вибір" пише лідер руху Віктор Медведчук.

За словами політика, в Комітеті регіонів ЄС створена робоча група підтримки реформи децентралізації в Україні. "В Європі чудово розуміють: децентралізація - це єдиний спосіб усунути причини, які призвели до протистояння на Донбасі, а значить, і врегулювати конфлікт", - зазначив він.

Медведчук підкреслив, що в ЄС все більше політиків відкрито говорять про те, що прагнення української влади будь-якою ціною зберегти унітарність, незважаючи на відмінності регіонів, перешкоджає мирному врегулюванню конфлікту на Донбасі.

Лідер "Українського вибору" упевнений, що в результаті трансформації державного устрою, регіони, в тому числі і Донбас, отримають широкі права і повноваження, незалежність від центру гуманітарних, економічних і фінансових питаннях. "Без цього неможливо буде реалізувати мінські домовленості і знайти вихід з тривалої кризи", - підкреслив він.

На думку політика, сьогодні Україна розколота через небажання політиків приймати до уваги ментальні, культурні, економічні особливості регіонів. "Заради збереження територіальної цілісності України і відновлення миру в країні необхідні термінові заходи. Конституційна реформа, децентралізація влади, розширення прав регіонів - ось ті кроки, які слід зробити в найближчий час", - упевнений Медведчук.