Звільнення суддів: подробиці позачергового засідання Ради

Звільнення суддів: подробиці позачергового засідання Ради
Фото: Верховна Рада проголосувала за звільнення суддів

Чергове засідання ВР відбудеться 4 жовтня

Звільнення суддів за порушення присяги, зокрема тих, хто виносив неправосудні рішення при розгляді справ учасників Евромайдана сталося сьогодні, 29 вересня. Подробиці позачергового засідання Ради читайте на РБК-Україна.

Нагадаємо, що 22 вересня цього року Верховна Рада проголосувала за звільнення близько 400 суддів.

По кожному з 33 суддів рішення приймалося окремим голосуванням.

список суддів

Фото: список суддів на звільнення

Голова з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич заявив, що частину суддів, які винесені на розгляд 29 вересня, взагалі не повинні за цим правовим основи розглядатися, "оскільки вони внесені на підставі несумісність займаної посади — а ця норма як була, так і залишається в новій редакції Конституції"

"Це старі судді, ще внесені Вищою радою юстиції при Януковичі... Ми кілька разів намагалися їх розглядати — й сесійний зал відмовився звільняти їх з-за того, що вже в ході розгляду і в комітеті, і на сесії виявилося, що всі судді переслідувалися колишнім режимом і їх змушували приймати незаконні рішення, а вони відмовлялися це робити. Зараз ми хочемо за це їх звільняти", - підкреслив Князевич.

Кого звільнили

Отже, всього Верховна Рада України звільнила 29 з 33 суддів за порушення присяги.

"Мною було внесено в Парламент 33 постанови за суддям та звільнено 29 суддів. І хочу відзначити, що за всім тим, хто здійснював злочини проти Майдану рішення було позитивним", - заявив Парубій.

Проекти постанов про звільнення чотирьох суддів не були підтримані депутатами.

Між тим, не всі судді були представлені до звільнення у зв'язку із злочинами проти Майдану. Так, суддя Віктор Татьков звільнений за порушення вимог несумісності з Законом про люстрацію – (поєднував посаду судді з членством у ВРЮ).

Судді зможуть оскаржити звільнення

З завтрашнього дня 30 вересня ВР втрачає повноваження щодо звільнення суддів у зв'язку з набранням чинності нового Закону про судоустрій і статус суддів і змін до Конституції в частині правосуддя. Повноваження Верховної Ради щодо звільнення суддів перейдуть до Вищої ради правосуддя.

За інформацією Князевича, за регламентом присутність судді на засіданні обов'язково — звільнити суддю без нього можуть тільки якщо він повторно не з'явиться. "Якщо зараз вони не з'явилися — вони будуть оскаржувати це рішення", - сказав він.

Чергове пленарне засідання Верховної Ради України відбудеться у вівторок, 4 жовтня в 10:00

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся