В Україні можуть ввести обов'язкову реєстрацію зарубіжних друкованих ЗМІ

НовиниТелеком & IT    17.08.2016 - 14:26
Фото: в Україні хочуть запровадити обов'язкову реєстрацію іноземних друкованих ЗМІ
Фото: в Україні хочуть запровадити обов'язкову реєстрацію іноземних друкованих ЗМІ

Проектом закону також передбачається введення штрафів за порушення законодавства про друковані ЗМІ

Кабінет міністрів зареєстрував проект закону, який передбачає введення в Україні обов'язкової державної реєстрації зарубіжних друкованих видань, які розповсюджуються на території країни. Відповідний законопроект № 5024 був зареєстрований у Верховній Раді 12 серпня.


Проектом закону також передбачається введення штрафів за порушення законодавства про друковані ЗМІ. Наприклад, за поширення видання без держреєстрації передбачається накладення штрафних санкцій на суму від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, проект закону пропонує врегулювати статус видання "спільне", який поряд з іноземним засновником передбачає обов'язкове залучення українського засновника.

Терміни держреєстрацію друкованого ЗМІ, у випадку прийняття законопроекту, скоротяться з 30 до 15 робочих днів, кількість необхідних для реєстрації документів також зменшиться.

Крім того, проект закону передбачає врегулювання мовного питання видань. Так, якщо ЗМІ видає паралельні випуски на різних мовах, то загальний тираж державною мовою має бути не менше загального тиражу на інших мовах. У випадку, якщо газета чи журнал виходить кількома мовами в одному випуску, то не менше 50% матеріалу повинно бути державною мовою.

"Прийняття закону забезпечить спрощення процедури державної реєстрації печатних засобів масової інформації, що сприятиме збільшенню кількості зареєстрованих друкованих ЗМІ та поступленню до держбюджету додаткових коштів за держреєстрацію", - підкреслюється в пояснювальній записці до проекту закону.

Нагадаємо, в Україні підлягають декомунізації 137 друкованих ЗМІ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся