ru ua

В Україні хочуть запровадити стипендії студентам, що склали ЗНО на 200 балів

В Україні хочуть запровадити стипендії студентам, що склали ЗНО на 200 балів Фото: гроші (Віталій Носач/РБК-Україна)
Автор: Юлія Струк

В Україні хочуть запровадити стипендії студентам, що склали ЗНО на 200 балів. У Верховній раді зареєстрований відповідний проект постанови №4563.

Про це повідомляє прес-служба парламенту.

"Розмір стипендії становитиме один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня року, у якому призначається стипендія. Так держава буде підтримувати тих, хто найкраще склав тест та обрав український заклад вищої освіти", - пояснив перший віце-спікер Ради Руслан Стефанчук.

За його даними, у 2020 році в Україні найвищий результат ЗНО отримали 455 учасників тестування.

Виплати будуть здійснювати у межах бюджетних видатків, передбачених головним розпорядникам бюджетних коштів на відповідний рік.

Стефанчук зазначив, що кожного року існує залишок невикористаних коштів по видаткам споживання на виплату стипендій. Цього року сума невикористаних коштів за бюджетною програмою "Виплата академічних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів" склала не менше 182,83 млн гривень.

"Водночас максимальна сума коштів, необхідних для покриття витрат за виплату 500 стипендіатів коштів за 4 місяці (вересень-грудень), становить 4 378 000 гривень", - підкреслив замглави ВР.

Нагадаємо, в Україні можуть запровадити премії учасникам зовнішнього незалежного оцінювання з найвищим результатом. Кабінет міністрів схвалив відповідний проект указу президента.

Як писало РБК-Україна, в Україні з 5 січня стартує реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання у 2021 році.