Україна завершила консультації з СОТ щодо імпортного збору

П'ятниця 19 червня 2015 10:00
Україна завершила консультації з СОТ щодо імпортного збору
Фото: СОТ

Члени СОТ позитивно сприйняли висловлену Україною позицію щодо припинення дії заходів

Україна завершила консультації в рамках Комітету Світової організації торгівлі (СОТ) з обмежень у зв'язку із платіжним балансом стосовно тимчасового додаткового імпортного збору, який було запроваджено Україною 25 лютого 2015 р. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Раніше повідомлялося, що Україна була змушена запровадити цей тимчасовий адміністративний захід через напружену геополітичну ситуацію та поглиблення економічної кризи у другій половині 2014 р.

"Переважна більшість членів СОТ визнала, що введені Україною заходи пов'язані зі складною ситуацією з платіжним балансом та запроваджені у повній відповідності до положень угод СОТ. Російська Федерація - єдиний член СОТ, який не приєднався до консенсусу у зазначеному питанні", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що цього тижня заплановано остаточне затвердження звіту, у якому буде відображено точки зору усіх членів СОТ. Після чого звіт направлять на розгляд Генеральної Ради СОТ для схвалення його на засіданні, що відбудеться наприкінці липня.

"Хоча звіт Комітету не передбачає конкретних подальших кроків в рамках СОТ, члени СОТ підтримали рішення України скасувати заходи зі стабілізації платіжного балансу не пізніше запланованої дати (кінець грудня 2015 року), або, за можливістю, раніше. Крім того, в рамках проведення консультацій, Україна надала роз'яснення щодо об'єктивних критеріїв, які будуть враховуватися при прийнятті рішення щодо дострокового припинення дії заходів, зокрема, у випадку коли міжнародні резерви України досягнуть рівня, що забезпечить покриття 3-х місяців імпорту майбутнього періоду", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що Україна надала детальні роз'яснення з приводу комплексу розпочатих реформ, які проводяться за багатьма напрямками: банківський сектор, енергетика, дерегуляція, та розвиток підприємництва, а також активізація зусиль щодо стимулювання експорту. Реформи та структурні зміни впроваджуються одночасно з дією додаткового імпортного збору, щоб сприяти покращенню ситуації з платіжним балансом України всіма наявними засобами.

Члени СОТ позитивно сприйняли висловлену Україною позицію щодо припинення дії заходів до кінця 2015 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін готує до ратифікації угода ВТО зі спрощення процедур торгівлі.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся