Україна за 10 років може потроїти випуск хімічної продукції, - Фірташ

У найближчі 10 років Україні має всі шанси збільшити випуск хімічної продукції в три рази. Таку думку висловив голова ради директорів групи компаній Group DF Дмитро Фірташ.

"Для такого ривка у нас є всі передумови. Хімічна галузь в Україні сьогодні зростає швидше ВВП країни і швидше світової хімічної індустрії. У найближчі п'ять років середній щорічний темп зростання світової хімічної промисловості складе близько 2,5%. Приріст обсягів виробництва в українській хімічній галузі в 2011 р. склав майже 19%. Це показує, що українська хімічна галузь відновлюється після кризи і набирає серйозних обертів", - сказав він.

За словами Фірташа, при правильній стратегії Україна може увійти до числа найбільших виробників хімічної продукції. "За останні п'ять років частка України у світовому хімічному виробництві принципово не змінилася, але вже є галузі-лідери. Наприклад, по аміаку частка України на світовому ринку становить близько 2,5%. Крім виробництва добрив, Україна повинна "поставити" на виробництво діоксиду титану і нафтохімію, а також розвивати виробництво продукції з більшою доданою вартістю", - вважає він.

На думку глави Group DF, у найближчі двадцять років світовий ринок хімії може вирости до 5,2 трлн дол., при цьому основними гравцями на ринку будуть Індія та Китай, які демонструють найбільші темпи зростання. "Країни Азії вже контролюють більше 40% світового хімічного ринку. Азіатські інвестори намагаються поглинути все більше і більше європейських компаній, щоб отримати доступ до технологій і клієнтів. Ситуація дійсно дуже напружена, конкуренція сильна. У цих умовах для України дуже важливо зрозуміти, де і як зайняти свою нішу. Потрібно зрозуміти, як посилити позиції країни на цьому ринку", - підкреслив Фірташ.

У 2011 р. обсяг річного виробництва хімічної галузі в Україну склав 9,96 млрд дол. або порядку 0,3% світового ринку хімічної індустрії. Обсяг світового виробництва хімічної та нафтохімічної продукції оцінюється в 3,8 трлн дол. Найбільшими країнами, що виробляють хімічну продукцію, є США (18% світового ринку в 2011 р.), Китай (16%), Японія (8%), Німеччина (7 %), Франція (4,2%), Південна Корея (3,6%), Індія (3%), Бразилія (3,5%), Росія (2,2%).

Варто відзначити, що за даними Держстату, в квітні 2012 р. хімічне виробництво в Україні зросло на 12,4%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся