ru ua

Україна вимагає допустити до Криму місії ООН та ОБСЄ

Україна вимагає допустити до Криму місії ООН та ОБСЄ Фото: Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова (Віталій Носач, РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Після повені жителям тимчасово окупованого Криму загрожує поширення нових інфекційних хвороб. Україна вимагає, щоб Росія забезпечила безперешкодний і повний доступ моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

"Бездіяльність окупаційної влади РФ щодо забезпечення належного функціонування інфраструктури на півострові призвела до катастрофічних наслідків з людськими жертвами", - заявила вона.

При цьому Денісова закликала міжнародних партнерів посилити взаємодію, щоб змусити РФ виконувати зобов'язання з міжнародного гуманітарного права.

Вона зазначила, що на тлі складної санітарно-епідеміологічної ситуації через коронавірус, населенню окупованого півострова загрожує поширення нових інфекційних хвороб.

"РФ має невідкладно виконати вимоги резолюції Генеральної Асамблеї ООН №75 / 192 і забезпечити безперешкодний і повний доступ до тимчасово окупованого Криму для міжнародних моніторингових місій, зокрема Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ", - заявила омбудсмен.