Україна запропонувала ЄС надіслати групу для перевірки надійності транзиту газу

Четвер 19 червня 2014 12:03
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан у своєму листі до комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера запропонував сформувати оперативну групу з представників Євросоюзу для перевірки надійності транзиту газу.

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан у своєму листі до комісара ЄС з питань енергетики Гюнтера Еттінгера запропонував сформувати оперативну групу з представників Євросоюзу для перевірки надійності транзиту газу. Про це повідомляє прес-служба Міненерго.

На думку Продана, представники ЄС могли б пересвідчитись безпосередньо на газовимірювальних станціях та у диспетчерських пунктах, що українська сторона виконує свої зобов'язання по транспортуванню природного газу до Європи.

Також міністр поінформував, що попри заклики єврокомісара до російської сторони щодо запобігання ескалації проблеми, ВАТ "Газпром" у понеділок 16 червня 2014 р. о 9:00 за київським часом припинив подачу природного газу в Україну.

"Звичайно, це створює екстремальну ситуацію у забезпеченні природним газом українських споживачів та сталого транзиту газу до країн ЄС. Але ми, як і обіцяли, будемо намагатися забезпечити надійність та безперервність такого транзиту. Ми будемо це робити доти, доки для цього буде технологічна можливість", - запевнив Продан.

Водночас міністр запевнив, що українська сторона готова до переговорів з російською стороною задля подолання кризи, однак, на жаль, відсутня налаштування російської сторони на конструктивний підхід.

Зазначимо, в Росії допускають продовження переговорів з Україною щодо постачання газу, але тільки за умови погашення заборгованості.

Нагадаємо, станом на 16 червня 2014 р. "Газпром" оцінював борг "Нафтогазу" за поставлений природний газ у 4,458 млрд дол.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся