ua en ru

Медведєв припускає продовження переговорів з Україною щодо постачання газу за умови погашення заборгованості

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв припускає продовження переговорів з Україною щодо постачання природного газу за умови погашення заборгованості НАК "Нафтогаз України" перед ВАТ "Газпром" у повному обсязі.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв припускає продовження переговорів з Україною щодо постачання природного газу за умови погашення заборгованості НАК "Нафтогаз України" перед ВАТ "Газпром" у повному обсязі. Про це він заявив сьогодні на зустрічі з главою "Газпрому" Олексієм Міллером і міністром енергетики Росії Олександром Новаком, повідомляє РБК.

"Ми не повинні закривати можливості для діалогу, якщо все-таки наші колеги в Україні доводи розуму почнуть чути краще, повернуться до обговорення надпільгнових, вельми преференційних пропозицій, з якими виступила російська сторона. Я думаю, ми будемо готові до продовження переговорів, але за умови погашення заборгованості в повному обсязі", - повідомив Медведєв.

При цьому глава російського уряду впевнений, що Україна штучно створила газову кризу.

"Їм були запропоновані надпільгові умови, навіть якщо порівнювати їх з періодом газового співробітництва попереднього президентства. Тим не менш, вони на ці умови не пішли і, по суті, штучно створили газову кризу. Це сумно і пахне шантажем", - сказав Медведєв.

Водночас прем'єр-міністр РФ підкреслив, що "абсурдні, нерозумні дії" Києва в ході газової суперечки позначаться, в першу чергу, на економіці самої України.

При цьому Міллер пояснив, що введений для України режим передоплати за російський газ став вимушеним заходом і "результатом неконструктивної позиції українського уряду".

У свою чергу Новак зазначив, що влада ЄС підтримала позицію Росії щодо більшості спірних питань.

"Ми бачили зацікавленість Єврокомісії в тому, щоб врегулювати ситуацію до настання зимового опалювального сезону. В рамках таких складних переговорів, коли Україна посідала деструктивну позицію, Єврокомісія більшість наших пропозицій підтримала", - сказав він.

Раніше сьогодні "Газпром" оголосив про переведення постачань газу для України в режим передоплати.

Офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов зазначив, що з сьогоднішнього дня "Нафтогаз" буде отримувати російський газ лише в оплачених обсягах. А так як за попереднім рахунком за червень 2014 р. платежі "Газпрому" не надходили, мова йде про фактичне припинення поставок газу на Україну. При цьому передбачена контрактом з Україною умова "бери-або-плати" залишиться в силі, незважаючи на введення режиму передоплати.

Нагадаємо, на даний момент "Газпром" оцінює борг "Нафтогазу" у 4,458 млрд дол.