Україна надіслала Росії ще один протест

Київ, П'ятниця 31 липня 2020 04:53
Україна надіслала Росії ще один протест
Фото: МЗС України (РБК-Україна)
Автор: РБК-Україна

Київ вимагає від Росії припинити порушувати суверенітет України

МЗС України надіслало ноту протесту Російській Федерації у звязку з незаконним перетином кордону нашої держави черговим "гуманітарним конвоєм". Київ вимагає з від Росії припинити вчинення міжнародно-протиправних діянь проти суверенітету України.

Про це йдеться у коментарі на сайті МЗС.

"30 липня 2020 року російською стороною здійснено чергове незаконне переміщення на територію України через російські прикордонні пункти пропуску "Донецьк" та "Матвєєв Курган" і закриті українською стороною прикордонні пункти пропуску "Ізварине" та "Успенка" т.зв. "гуманітарного конвою" для жителів тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України у Донецькій та Луганській областях", - ідеться у повідомленні.

Як зазначають у МЗС, російський вантаж було вкотре переміщено на територію нашої держави з порушенням норм і принципів міжнародного права, чинних двосторонніх угод, законодавства України та раніше погоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів.

Вони, зокрема, передбачають супровід представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста легальних гуманітарних вантажів та їх обов’язкове оформлення представниками прикордонних та митних органів України.

Україна також вимагає від російської сторони надалі під час організації "гуманітарних конвоїв", запланованих на 27 серпня, 29 жовтня, 26 листопада та 17 грудня, неухильно дотримуватися міжнародного права, законодавства України та міжнародних зобов’язань РФ.

Нагадаємо, 28 липня Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту протесту через проведення військового параду в окупованому Севастополі.

Росія цю ноту повернула без розгляду.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся