Україна може на 3 млрд кубометрів зменшити споживання газу ТКЕ

Четвер 22 вересня 2016 07:03
Україна може на 3 млрд кубометрів зменшити споживання газу ТКЕ
Фото: голова Держенергоефективності Сергій Савчук

Рада 22 вересня розгляне законопроект щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел

В Україні потенціал заміщення газу у сфері централізованого теплопостачання сягає 3 млрд кубометрів на рік. Про це заявив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, передає прес-служба Держенергоефективності.

"За оцінками експертів, якщо перейти до моделі конкурентного ринку тепла, то можна буде додатково зменшити споживання газу у цьому секторі на 3 млрд кубометрів", - наголосив він.

Савчук також розповів, що в Україні вже є позитивні зрушення у напрямку зменшення споживання газу.

"Протягом останніх двох опалювальних періодів населенням, ТКЕ та бюджетом скорочено та заміщено 7,2 млрд м3 газу, фактично 30%", - повідомив він.

Зі слів голови Держенергоефективності, першим кроком до запровадження конкурентного ринку тепла в Україні є законопроект щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел (зареєстрований 30.03.2016 №4334), який має бути розглянутий у Верховній Раді України 22 вересня.

"Якщо цей законопроект буде прийнято, то будь-який інвестор, який встановить твердопаливну котельню для виробництва тепла, матиме чіткий гарантований тариф, який прописано у законопроекті, - на рівні 90% від тарифу на тепло з газу", -зазначив Савчук.

Другим етапом, на думку голови агентства, має стати зміна моделі ринку централізованого теплопостачання, найефективнішою альтернативою якої є модель "єдиного покупця". 

Нагадаємо, в Україні близько 100 тисяч бюджетних установ потребують термомодернізації.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся