ru ua

Указ про стабілізацію ситуації на Донбасі посилить розкол між центром і сходом, - Медведчук

Рішення РНБО "Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій і Луганській областях" може запустити процеси, що посилюють розкол між центром і сходом України. Про це у своєму блозі на сайті громадського руху "Український вибір" пише лідер руху Віктор Медведчук.

Політик вважає, що такі дії держави не будуть сприяти зростанню числа прихильників київської влади у Донецькій і Луганській областях. "Крім того, економічна ізоляція Донбасу змусить і жителів інших регіонів задуматися про те, як влада виконує взяті на себе зобов'язання і забезпечує соціальний захист громадян", - упевнений він.

За словами Медведчука, положення указу про стабілізацію ситації на Донбасі є дискримінаційними за своєю суттю. "Поділ українців на два сорти, на "своїх" і "чужих", неприйнятний в правовій державі. Нова влада, яка обіцяла всім своїм громадянам захист і підтримку, незалежно від того, де вони проживають, на якій мові спілкуються, яких політичних поглядів дотримуються, кинула жителів Донбасу напризволяще", - заявив політик.

Лідер руху наголосив, що в результаті дії цього указу без засобів до існування залишаться бюджетники, пенсіонери, інваліди - люди, які в силу тих чи інших обставин не змогли або не захотіли покинути свої домівки і переїхати в інші регіони.

Також Медведчук висловив упевненість, що забезпечити мир на сході України можна тільки шляхом мирних переговорів. "Діалог офіційного Києва з Донбасом повинен бути, і без нього обійтися не можна. Це єдиний спосіб відновити мир і стабільність в країні, зберегти територіальну цілісність України і повернути довіру українських громадян", - підкреслив політик.