ru ua

В України зараз в запасі 1,7 млн тонн вугілля, що вкрай мало, - Продан

В України зараз в запасі є 1,7 млн тонн вугілля, що вкрай мало.

В України зараз в запасі є 1,7 млн тонн вугілля, що вкрай мало. Про це на засіданні Кабміну заявив міністр енергетики та вугільної галузі Юрій Продан, передає кореспондент РБК-Україна.

"На складах зберігається близько 1,7 млн вугілля. Але ці запаси недостатні. Ситуація досить напружена, хоча з початку року нам вдалося дещо стабілізувати ситуацію. Ви знаєте, що в Україну прийшло вугілля з ПАР. Недержавній компанії Центренерго вдалося накопичити за цей місяць 146 тис. т вугілля. Додатковий обсяг, який ми отримали в цьому місяці, - 87 тис. т вугілля", - заявив Продан.

Але, за його словами, у зв'язку з тим, що компанія, яка постачала вугілля з ПАР, відмовляється укладати новий контракт, ситуація з вугіллям буде погіршуватися.

"У нас сьогодні два виходи - або ми купуємо дефіцитне вугілля марок АШ і Т в Росії, або ми вимушені будемо купувати це вугілля з територій, які контролюються російськими угрупованнями на сході України. Є загроза того, що ми не пройдемо зимовий період", - заявив Продан.

Нагадаємо, раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан заявив, що Міненерго планує до початку 2015 р. накопичити на складах теплоелектростанцій 3 млн тонн вугілля всіх марок.