Туреччина прагне брати участь у звільненні іракського Мосула

НовиниПолітика    23.10.2016 - 09:18
Фото: іракські військові на підступах до Мосула
Фото: іракські військові на підступах до Мосула

Однак у Багдаді проти такої участі турецьких військ

Прем'єр-міністр Іраку Хейдар аль-Абаді відхилив пропозицію Туреччини взяти участь у битві за звільнення Мосула від бойовиків "Ісламської держави" (ІД). Про це він сказав після зустрічі з міністром оборони США Ештоном Картером, передає DW.

"Я знаю, що турки хочуть брати участь, ми дякуємо їм, але іракці з цим самі впораються", - запевнив Абаді.

При цьому він зауважив, що якщо Іраку буде потрібна допомога, то він попросить про неї в Туреччини чи в іншої країни.

Картер під час візиту до Туреччини 21 жовтня сигналізував щодо підтримки можливої ​​участі Анкари в кампанії проти ІД в Іраку. Однак він наголосив, що Вашингтон поважає суверенітет Іраку, а тому рішення - за Багдадом.

Один високопоставлений представник міністерства оборони США зазначив також, що Вашингтон визнає: занепокоєння Туреччини питаннями власної безпеки з огляду на результати битви за Мосул є цілком легітимним.

Тим часом прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим заявив 22 жовтня, що Анкара готова "вжити заходів" в Іраку. За словами Їлдирима, турецькій владі недостатньо обіцянок Вашингтона і Багдаду щодо неучасті в кампанії зі звільнення Мосула представників "Робітничої партії Курдистану" та шиїтських збройних підрозділів. Їлдирим наголосив, що Туреччина "не може залишатися байдужою до масових убивств, потенційних хвиль біженців і зіткнень уздовж її кордону".

Нагадаємо, іракські війська 22 жовтня почали наступ у християнському регіоні, що перебував під контролем "Ісламської держави" з 2014 року, щоб звільнити підступи і входи в Мосул.

On Top