Тимошенко: Україні потрібен мир, але не ціною капітуляції

Тимошенко: Україні потрібен мир, але не ціною капітуляції
Фото: Юлія Тимошенко (ba.org.ua)

Тимошенко закликала світ не пропонувати Україні шляхи, які передбачають лише формальне відновлення суверенітету

Україні потрібен мир, але не ціною капітуляції. Про це заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко під час виступу в рамках панелі "Майбутнє України очима українських політиків" на форумі "Ялтинської європейської стратегії" в Києві, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

 

Наживо. Дискусія «Майбутнє України очима українських політичних і громадських діячів» в рамках 15-ої Щорічної Зустрічі YES. Модератор - ведучий програми HARDtalk, BBC Стівен Сакур. Відео сайту YES yes-ukraine.org #YESUkraine2018

Опубліковано Юлією Тимошенко П'ятниця, 14 вересня 2018 р.

Тимошенко зазначила, що українці прагнуть миру, а замороження конфлікту або "гібридний" мир не можна видавати за вирішення проблеми деокупації Криму та Донбасу.

На думку Тимошенко, той факт, що "процес повернення Донбасу та Криму йде не так добре, як хотілося б Києву", не може бути приводом для "компромісів" за рахунок українських інтересів.

"Нам потрібен справжній мир. Це означає, що нам потрібне повне відновлення цілісності нашої території, нам потрібна повна демілітаризація окупованих територій, нам потрібно, щоб країна агресор - Російська Федерація - залишила нас у спокої, і щоб два мільйони біженців, як їх зараз називають внутрішньо переміщеними особами, повернулися назад додому. Ми хочемо бачити справжній мир і справжнє відновлення нашої територіальної цілісності", - наголосила вона.

Крім того, Тимошенко закликала світ не пропонувати Україні шляхи, які передбачають лише формальне відновлення свого суверенітету, залишаючи окуповані нині території реально непідконтрольними Києву. На її думку, сьогодні державі потрібна нова стратегія миру, котра б враховувала Будапештський меморандум, до якого "нинішня влада даремно не апелює".

"Я проти того щоб його відкинули в сторону і зробили вигляд, що його не існує. Якщо найсильніші країни світу дають гарантії будь-якій країні, включаючи Україну, якщо ми відмовляємося від ядерної зброї, то ми мусимо бути впевнені, що це - не папірці, а реальні вагомі відповідальні гарантії", - заявила Тимошенко.

Війна, на думку лідера "Батьківщини", не лише згуртувала нашу націю, а й суттєво змінила геополітичні настрої українців, які прагнуть незалежності, відновлення територіальної цілісності, справжнього миру і майбутнього в західній цивілізації. Того, "про що політична сила Тимошенко говорила і до війни".

Тимошенко впевнена, що соціологія, яка вперше за час незалежності свідчить, що майже 70% громадян прагнуть вступу до ЄС і майже 50% - до НАТО, це підтверджує.

"Я бачу Україну в єдиній європейській родині і повноправним членом НАТО", - резюмувала вона.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся