ru ua

Темпи експорту зернових зросли на 10% до рекордних 15,85 млн тонн, - ДП "Держзовнішінформ"

Темпи експорту зернових зросли на 10% до рекордних 15,85 млн тонн, - ДП "Держзовнішінформ"

Нинішні темпи експорту зернових в Україні б'ють рекорди, і станом на 2 грудня фактичні обсяги експортованих і підготовлених до експорту зернових складають 15,85 млн тонн, що на 10% перевищує минулорічний показник. Про це повідомили у прес-службі ДП "Держзовнішінформ".

"Із загального обсягу експорту частка пшениці становить 7,5 млн тонн, ячменю - 3,3 млн тонн, кукурудзи -
4,8 млн тонн", - зазначила експерт відділу АПК ДП "Держзовнішінформ" Ольга Якубіна.

Основними країнами-імпортерами українського зерна з початку маркетингового року (з липня по вересень) є Саудівська Аравія, Єгипет, Іспанія, Іран і Туреччина. "Україна з року в рік нарощує свій експортний потенціал, і це вдається зробити, в першу чергу, завдяки збільшенню обсягів виробництва та підвищенню показників урожайності (у 2014 році врожайність оцінюється на рівні 43,4 ц/га порівняно із 40,7 ц/га у 2013 році)", - заявила Якубіна.

За даними Мінагрополітики, станом на 3 грудня зернових і зернобобових обмолочено на 98% від загальної площі, намолочено 63,2 млн тонн зерна, в тому числі 26,9 млн тонн кукурудзи. Що стосується стану посівів озимих, то зійшло 94% посівів, не зійшло 6%, при цьому частка посівів, які оцінюються як слабкі, становить 18%.

"У 2014/2015 МР обсяги експорту можуть досягти 35 млн тонн, що на 3 млн тонн більше, ніж роком раніше, але остаточна цифра буде залежати від політичної, економічної ситуації у країні і від кон'юнктури світового ринку", - спрогнозувала Якубіна.

Нагадаємо, Україна посідає друге місце у світі за співвідношенням експорт/імпорт зернових.