Суд визнав незаконним рішення про перевірку Ситника перед призначенням главою НАБУ
Таким чином, суд підтвердив порушення в процедурі призначення Ситника на посаду директора НАБУ
Суд частково визнав незаконним рішення про спеціальну перевірку директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника перед призначенням главою НАБУ. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу Окружного адміністративного суду міста Києва.
Суд завершив розгляд справи за позовом ТОВ "Юридична компанія "Студія права"" в Державну фіскальну службу України про надання завідомо неправдивої інформації з висновком щодо достовірності відомостей декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру Ситника під час проходження спеціальної перевірки в рамках участі в конкурсі на посаду директора НАБУ.
За результатами розгляду вказаної справи суд ухвалив рішення про часткове задоволення позовних вимог "Студії права".
Зокрема, суд визнав протиправними дії ДФС про направлення інформації про результати перевірки Ситника в порушення вимог законодавства, зокрема, порядку проведення спецперевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Нагадаємо, Ситник 31 березня 2015 року перед обранням на посаду директора НАБУ подав декларацію ГФС. Однак 31 березня порядок Міністерства фінансів про здійснення логічного та арифметичного контролю декларації про майно втратив юридичну силу. У зв'язку з цим перевірка декларації Ситником не була завершена.
В сою чергу ТОВ "Юридична компанія "Студія права"" подала позов на Державну фіскальну службу, звинувативши службу в неналежному проведенні перевірки та порушення вимог антикорупційного законодавства. Відомство надало висновок про те, що зазначені Ситником в декларації дані не перешкоджають очолити НАБУ.
Таким чином, Окружний адміністративний суду міста Києва частково підтвердив порушення в процедурі призначення Митника на посаду директора Нацбюро.
Позивач обґрунтовував свої вимоги тим, що висновок ДФС про достовірність зазначених Ситником у поданій декларації відомостей був наданий в період відсутності нормативно-правового акта, який би визначав порядок здійснення перевірки достовірності таких відомостей, а, отже, відповідач діяв поза правового кола.
Таким чином, "Студія права" зажадала переглянути результати конкурсу на посаду керівника НАБУ.
Зазначимо, що пізніше НАБУ проводило обшуки в компанії в рамках справи про розкрадання цукру зі складів ГСБУ "Аграрний фонд" в Черкаській області.