ua ru

Суд відмовився заарештовувати Єфремова

Суд відмовився заарештовувати Єфремова

Печерський районний суд Києва відмовив Генеральній прокуратурі України в задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою колишньому лідеру фракції Партії регіонів Олександру Єфремову і обрав йому запобіжний захід у вигляді застави в сумі 50 мінімальних зарплат (близько 61 тис. грн). Таке рішення оголосила слідчий суддя Оксана Царевич, передає кореспондент РБК-Україна.

"Суддя не знаходить підстав для задоволення клопотання про обрання міри запобіжного заходу", - заявила Царевич.

У судовому рішенні зазначається, що прокурор не навів достатніх доказів у клопотанні про необхідність обрання запобіжного заходу у вигляді арешту Єфремову.

Суд зазначив, що ризики, про які йдеться у клопотанні прокурора, зокрема, про можливості Єфремова перешкоджати слідству або ховатися від слідства, вже припинені запобіжним заходом в рамках іншого кримінального провадження.

Також у рішенні йдеться, що суд не прийняв як докази висновки фахівця Ірини Зайцевої з-за відсутності у неї відповідної кваліфікації.

Разом з тим, суд прийняв у якості доказів показання експерта СБУ Тетяни Бутко. Експерт у своїх свідченнях зазначила, що у висловлюваннях Єфремова не було закликів до силових змін державного кордону і повалення конституційного ладу. У той же час, на думку експерта, у висловлюваннях Єфремова містилися ознаки розпалювання ворожнечі за територіальним принципом.

Запобіжний захід діє до 17 квітня 2015 р.

Нагадаємо, 14 лютого 2015 р. ГПУ спільно з СБУ затримала Єфремова. 16 лютого Печерський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на 2 місяці або заставу 3,7 млн грн. Проте пізніше стало відомо, що за Єфремова внесено заставу, але ГПУ пред'явила йому нові звинувачення, зокрема, у розпалюванні міжнаціонального конфлікту.

18 лютого Генеральна прокуратура повідомила колишньому народному депутату Олександру Єфремову про підозру у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Суд постановив, що обирати запобіжний захід Єфремову будуть у закритому режимі, проте захист Єфремова проти обрання запобіжного заходу судом у закритому режимі.