ua ru

Захист Єфремова проти обрання запобіжного заходу судом у закритому режимі

Захист колишнього народного депутата, екс-голови фракції Партії регіонів у Раді Олександра Єфремова виступає проти розгляду Печерським райсудом Києва обрання запобіжного заходу для нього в закритому режимі. Про це заявив адвокат підозрюваного Олександр Мельников.

"Прокуратура попросила процес засекретити, хоча тут немає тих обставин, які б перешкоджали його відкритому і гласному розгляду", - сказав він.

На думку адвоката, в матеріалах справи відсутні особисті сторони життя Єфремова або державна таємниця.

Мельников зазначив, що Єфремову інкримінують розпалювання міжнаціональної ворожнечі в ході виступів у парламенті 3, 9 квітня та 12 травня 2014 року. За словами адвоката, законодавством передбачено, що депутати Ради не несуть відповідальності за свої висловлювання у стінах парламенту.

Крім того, захист вважає лінгвістичну експертизу, яка була проведена щодо висловлювань Єфремова, помилковою і впевнений в необхідності проведення повторної експертизи іншим фахівцем. Основним пунктом звинувачень на адресу Єфремова (щодо, нібито, мав місце "розпалювання міжнаціональної ворожнечі") є виступ Єфремова на погоджувальній нараді 12 травня 2014 року, під час якого Єфремов заявив, що влада в Україні не представляє інтереси всього населення, а тільки його частини - переважно живе на заході України. Ці слова, згідно позиції обвинувачення, представлені як спроба вбити клин між жителями сходу і заходу України.

Також захист має намір просити суд про закриття справи за підозрою в незаконному сприянні прийняттю "диктаторських законів" від 16 січня 2014 року.

"Мною вже підготовлено відповідне клопотання... про припинення кримінального переслідування", - сказав Мельников.

Адвокат зазначив, що Єфремову інкримінують вчинення посадового злочину, яке спричинило тяжкі наслідки, однак Конституційний суд своїм рішенням визначив, що при здійсненні законотворчої діяльності в Раді, всі її депутати є колективним посадовою особою.

Таким чином, за словами адвоката, Єфремов не може бути суб'єктом даного злочину.

Нагадаємо, 18 лютого Генеральна прокуратура повідомила колишньому народному депутату Олександру Єфремову про підозру у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.