ru ua

США скасують поправку Джексона-Веніка після виборів Президента

Заступник радника з національної безпеки США Майкл Фроман заявив, що США скасують поправку Джексона-Веніка, прийняту в 1974 р., після виборів президента, призначених на 6 листопада 2012 р. За його словами, ця ініціатива вже була розглянута в Палаті представників, а зараз вона знаходиться на розгляді в сенаті.

Аналогічну заяву раніше зробив торговий представник США Рон Кірк, який повідомив, що голосування щодо скасування поправки Джексона-Веніка відбудеться після виборів Президента, передає радіо "Маяк".

Коментуючи дану ініціативу, Кірк вказав, що поправку необхідно відмінити відразу ж після закінчення виборів, щоб у американських компаній з'явилася можливість скористатися привілеями, що з'явилися після вступу Росії у Всесвітню торговельну організацію.

Аналогічної думки дотримується і держсекретар Хілларі Клінтон, яка вказала, що експорт із США в Росію після цього може подвоїтися або навіть потроїтися.

Поправка Джексона-Веніка до закону про торгівлю США була прийнята за ініціативою конгресменів Генрі Джексона і Чарльза Веніка в 1974 р. Згідно з документом, даною ініціативою заборонялося надавати режим найбільшого сприяння в торгівлі, державні кредити і кредитні гарантії країнам, які порушують або серйозно обмежують права своїх громадян на еміграцію. Крім того, поправка закріплювала застосування дискримінаційних зборів і тарифів у відношенні ряду товарів, які імпортуються в США з країн з неринковою економікою.

Читайте також: Обама переміг Ромні на фінальних теледебатах (відео)