ua ru

У США достатньо доказів по справі Фірташа, - Волкер

У США достатньо доказів по справі Фірташа, - Волкер Фото: Дмитро Фірташ (УНІАН)

Штати очікують на рішення австрійського уряду по екстрадиції Фірташа

Спеціальний представник Сполучених Штатів Америки по Україні Курт Волкер заявив, що по кримінальній справі щодо українського олігарха Дмитра Фірташа у Штатів достатньо доказів. Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Тиждень".

Таким чином Волкер прокоментував питання, у чому причина активізації США деяких юридичних процедур проти українських олігархів, зокрема Фірташа.

"Це просто верховенство права. Якщо в нас є докази того, що люди порушили законодавство США, чи це було шахрайство, чи відмивання грошей, чи порушення режиму санкцій, ми починаємо розслідування, намагаємося зібрати матеріали, переслідуємо їх. Якщо говорити про Фірташа, то в нас достатньо доказів і зобов’язань, тому ми хочемо привезти його до США й там притягти до відповідальності. Ми зробили запит щодо його екстрадиції з Австрії, і тамтешні суди вирішили, що це можливо. Тепер чекаємо на рішення австрійського уряду на підставі висновків їхніх судів", - розповів він.

Нагадаємо, Фірташа затримали у Відні в березні 2014 по запиту ФБР на екстрадицію. Бізнесмену закидають підкуп індійських чиновників на загальну суму 18,5 млн доларів для отримання ліцензій на розробку ільменітових родовищ у штаті Андхра-Прадеш.

Раніше РБК-Україна писало, що міністр юстиції Австрії Клеменс Яблонер дав дозвіл на екстрадицію Фірташа. Глава Мін'юсту прийняв таке рішення після консультацій з МЗС Австрії. Питання екстрадиційного арешту і подальшого супроводження українця у США зараз вирішує Земельний суд Відня.

Підкреслимо, журналіст-розслідувач Джон Соломон вважає, що прокурор у США міг пропонувати українському бізнесменові Дмитру Фірташу закрити його американську справу, якщо він погодиться дати свідчення на Дональда Трампа, а також надасть слідству іншу інформацію.