ua ru

Попит на українські держоблігації низький попри підвищення ставок, - Марченко

Попит на українські держоблігації низький попри підвищення ставок, - Марченко Фото: Сергій Марченко (Віталій Носач, РБК-Україна)

Ставки за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) наприкінці 2020 року зросли. Міністерство фінансів вважає ціну несправедливою.

Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко під час круглого столу на тему: "Реформування глобальних фінансів: пошук оптимальних шляхів у нестабільній системі".

"У частині боргів і запозичень ми досить обмежені в наших можливостях у першу чергу через те, що ринок досить зарегульований. Попит на облігації внутрішні Міністерства фінансів незначний, при тому, що відсоткові ставки є досить високими", - сказав він.

Марченко навів приклад: за трьохмісячними ОВДП при обліковій ставці НБУ на рівні 6% та інфляції в країні на рівні 2,4% Мінфін запозичує під 10%.

"Ми вважаємо цю ціну несправедливу, з одного боку, але розуміючи, що це ринок", - сказав він.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України за результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 1 грудня 2020 року залучило до державного бюджету 2,664 млрд грн (за курсом НБУ). Це у шість разів менше, ніж на попередньому аукціоні (16,768 млрд грн).

Відзначимо, за даними НБУ в IV кварталі необхідно виплатити 2,329 млрд грн нерезидентам, які володіють українськими ОВДП.