До створення терористичних організацій в Україні причетні 46 іноземців, - СБУ

До створення терористичних організацій в Україні причетні 46 іноземців, - СБУ
Фото: контртерористична діяльність Служби безпеки України (прес-центр СБУ)

Про це йдеться в офіційній заяві спецслужби у відповідь на запит РБК-Україна

До створення терористичних організацій в Україні причетні 46 іноземців. Про це йдеться в офіційній заяві Служби безпеки України (СБУ) у відповідь на інформаційний запит РБК-Україна.

"За інформацією, наданою прес-центром СБУ, з лютого 2014 року повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених статтею 258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи організації, - ред.), 258-4 ККУ (пособництво вчиненню терористичного акту, - ред.) 1628 особам, серед яких 46 іноземців", - йдеться в повідомленні.


"Кримінальне провадження може бути розпочато щодо будь-якої людини - незалежно від того, чи є вона громадянином України або ж іншої держави", - зазначив РБК-Україна адвокат Сергій Войченко, додавши, що більшість країн не видає своїх громадян незалежно від висунутого звинувачення, якщо ці підозрювані не перебувають на території України.

За словами юриста, в такому разі може бути спроба заочного звинувачення. "Ці кроки не несуть жодних правових наслідків... Далі їх (підозрюваних у тероризмі нерезидентів України, - ред.) можуть оголосити в міжнародний розшук", - сказав Войченко.

Крім того, чинне законодавство України передбачає можливість передати кримінальне провадження для переслідування іноземця до його країни. "Процедура така: тут порушується і реєструється кримінальне провадження, де громадянин іншої держави, скажімо, скоїв злочини - в Україні, тоді ці матеріали справи передаються до тієї країни, куди він, наприклад, виїхав", - пояснив адвокат.

Водночас, якщо підозрювані в пособництві тероризму іноземні громадяни перебувають у нашій країні і є затриманими, то кримінальне провадження проходить у звичайному порядку, а про їхнє притягнення до кримінальної відповідальності повідомляється відповідне посольство або консульство тієї країни, громадянами якої вони є.

"Відповідно, посол, консул або представник посольства чи то консульства може взяти участь у справі для того, щоб захистити своїх громадян", - наголосив Войченко.

Нагадаємо, СБУ підозрює більше 1,5 тисячі осіб у причетності до тероризму в Україні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся